Çözüldü Ryzen 5 2600 ve RTX 2060 sistem FPS düşme problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf Cineviz

Centipat
Bilgisayarı alalı 1 ay olmadı ve aldığım günden beri arada bir anlamsızca FPS diplere düşüyor. Oynadığım oyun Fortnite, düşük ayarlarda 110-160 FPS aralığında. Tek tük kurcaladığımda İşlemci EDC değeri yüksek gösteriyor bunu da araştırdım güç seçeneklerini dengeli yapmam gerekiyormuş fakat yine de oyunlarda EDC değeri yüksek (OC yapmadım, sistem parçalarında aşırı bir sıcaklıkta yok).

Sistem;
  • Ekran Kartı: ASUS TUF RTX 2060
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
  • RAM: Crucial 8 GB Ballistix Sport LT Gray DDR4 3000MHz
  • Anakart: ASUS'u Prime B450M-K
  • SSD: Crucial BX500 480GB
aaaaaa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistemlerimiz tamamen aynı. Ben de böyle bir sorun yok, acaba driverler falan mı sıkıntılı?
Sebebi RAM yetersiz geliyor. SSD'den okumaya çalışıyor. Bu sırada kare diplere düşüyor. Sanal bellek kapatıp oyuna girmeyi deneyebilirsin. %90 Bir yerde atacaktır oyundan. Ama buda olmayabilir sadece bir ihtimal.

Sebebi RAM yetersiz geliyor. SSD'den okumaya çalışıyor. Bu sırada kare diplere düşüyor. Sanal bellek kapatıp oyuna girmeyi deneyebilirsin. %90 Bir yerde atacaktır oyundan. Ama buda olmayabilir sadece bir ihtimal.
Sistemlerimiz tamamen aynı. Ben de böyle bir sorun yok, acaba driverler falan mı sıkıntılı?
Tüm driverlar güncelli ,peki sizde işlemci EDC değeri benim fotoğrafta attığım gibi yükseklerdemi ?
Sistem oyundayken aynı böyle çalışıyor ve arada fps drop yaşıyorum.Görünen bir sorun varmı yada ne sebeple drop yaşıyor olabilirim

Dosya Ekleri

• aaaaaqqqweweewe.png
    aaaaaqqqweweewe.png
    265,7 KB · Görüntüleme: 51
  • qqqqqqqqqq.png
    qqqqqqqqqq.png
    969,6 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Tüm driverlar güncelli ,peki sizde işlemci EDC değeri benim fotoğrafta attığım gibi yükseklerdemi ?
Sistem oyundayken aynı böyle çalışıyor ve arada fps drop yaşıyorum.Görünen bir sorun varmı yada ne sebeple drop yaşıyor olabilirim
Evet bendede EDC o şekilde. Bir sorun olduğunu sanmıyorum. Oyunun içinde ram kullanımı kaç?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı