Ryzen 5 2600 ve RX 590 sistem FPS düşme problemi

nizar47

Centipat
Sistem;
  • -AMD Ryzen 5 2600.
  • -MSI B450 PRO M.2 V2.
  • -Corshair 16 GB RAM.
  • -Sapphire RX590 Nitro.
  • -PSU 500W.

PUBG oynarken ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Düşük veya yüksek grafik ayarlarında fark etmiyor.
GPU sıcaklığı Max 75 olurken CPU Max 70.
CPU kullanımı %50'ye kadar varabiliyor bu pek normal değil galiba ve GPU kullanımı aniden düşüyor diğer oyunlarda böyle bir sorun göremedim CS:GO, Apex.
Daha önce böyle bir sorunum yoktu RAM'ler BIOS'tan 3000 MHz yükseltildi. Sürücüler ve Windows güncel. Gezmediğim forum kalmadı, çözüm bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de ayni sistem var dadg2 sanirim seninki de, ayni sorun bende de var. Gpu kaynak oldugunu dusunuyorsun sanirim ben ben aksine sorun islemciden kaynakli oldugunu dusunuyorum. İslemci saat hizi surekli degisiyor. Soyle bi sey yaptim biraz duzelir gibi oldu anlatayim sanada. Guc seceneklerinden ek guc ayarlarindan yuksek performans olani seciyorsun ordan da plani degistir deyip islemci guc yonetimi ayarini max olanida min olanida 99 yaparsan sorun duzelebilir.

Hayır Smt mode diye birşey bulamadım
Bende de ayni sistem var dadg2 sanirim seninki de, ayni sorun bende de var. Gpu kaynak oldugunu dusunuyorsun sanirim ben ben aksine sorun islemciden kaynakli oldugunu dusunuyorum. İslemci saat hizi surekli degisiyor. Soyle bi sey yaptim biraz duzelir gibi oldu anlatayim sanada. Guc seceneklerinden ek guc ayarlarindan yuksek performans olani seciyorsun ordan da plani degistir deyip islemci guc yonetimi ayarini max olanida min olanida 99 yaparsan sorun duzelebilir.

Dediğin işlemi yaptım şuan sonuçları atacağım.
Kardeşim senin dediğin işlemi yaptım düzeldi gibi gibi çok az da olsa fps düşebiliyor.
Yalnız şöyle bir sorun daha var düşük grafikte GPU kullanımı çok düşüyor ama yüksek grafikte gpu kullanımı 95-100 arası inmiyor ve sabit bir yere bakarken ultra grafikte diyelim ki 80-85 fps veriyorken grafikleri en düşüğe alınca da yine 80-85 civarında kalıyor anlamadım gitti.
sorun hala devam etmekte
Arkadaşlar yok mu yardımcı olabilecek biri ?
Sistem sorun çıkaracak bir sistem de değil ki bir türlü çözüm bulamadım mecbur yazıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı