Ryzen 5 2600 ve RTX 3060 darboğaz yapar mı?

Attığınız videoda kanal sahibinin 33 abonesi var 😅 işlemcinin gücünü biraz araştırmanızı öneririm. RTX 2060 gibi kartlara hitap ediyor daha çok 3060 kaldırabilecek bir işlemci değil. Olsa olsa 3050.
Ryzen 5 2600X kullanıcısıyım tekrar söylüyorum. Abartıldığı kadar güçlü bir işlemci değil ve 3060'da %99 darboğaz ihtimali var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Darboğaz değeri yüksek mi sorun yasatir düzeyde mi?

Yok hocam vallahi yapmıyor billahi yapmıyor 😃

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sorun yasatir düzeyde mi darboğaz tam performans almasam da olur donma kasma olmasın yeter.

Ciddi derecede darboğaz yapar. Ryzen 5 2600 3060'lık bir kart değil daha çok 2060 gibi kartlara hitap ediyor. Hele PUBG ve GTA 5'te inanılmaz bir darboğaz olur. Grafikleri yüksek tutarsanız azalabilir ancak monitörünüz 1080p çok çıkamazsınız.

Darboğaz sorun yasatir mi kasma donma olmasin yeterli.

Darboğaz değeri yüksek mi sorun yasatir düzeyde mi?

Sorun yasatir düzeyde mi darboğaz tam performans almasam da olur donma kasma olmasın yeter.

Darboğaz sorun yasatir mi kasma donma olmasin yeterli.
Ortanın bir tık üstü bir darboğaz olabilir. Ciddi derecede ani FPS düşüşleri (Drop) yaşayabilirsiniz. Ayrıca normalden daha az FPS alırsınız yani ekran kartını tam performansı ile kullanamazsınız. Benim önerim bu şekilde idare edip ileride paranız olduğunda işlemcinizi yükseltin. 2600 abartıldığı kadar güçlü bir işlemci değil. Muadili RTX 2060 ve 1660 gibi kartlar.

Ortanın bir tık üstü bir darboğaz olabilir. Ciddi derecede ani FPS düşüşleri (drop) yaşayabilirsiniz. Ayrıca normalden daha az FPS alırsınız yani ekran kartını tam performansı ile kullanamazsınız. Benim önerim bu şekilde idare edip ileride paranız olduğunda işlemcinizi yükseltin. 2600 abartıldığı kadar güçlü bir işlemci değil. Muadili RTX 2060 ve 1660 gibi kartlar.

İleride yükselteceğim için ekran kartini 3060 almak
3060'i downclock yapsam yani saat hizini 2060 la ayni yapsam daha mantikli olmaz mi?

Yani hocam eğer R5 2600 övme timi yoksa neredeyse hiç bir videoda darboğaz yok. Ben kendim almayacağım ekran kartını birden çok olan videoya da inanmayacaksak neye inanalım 🙃
FPS sabit değil videoda bu da işlemcinin sıkıntı yarattığına dair bi işaret. 40-50'ye düşüyor sürekli. Ha bu arada, GTX 980 bile darboğaz oluyor bazı oyunlarda. :)

Geri
Yukarı