Ryzen 5 2600 ve RX 570 darboğaz yaşanır mı?

Bütçe
1400 TL
Benım için onemli olan şey Alt Tab'da rahat dolaşmak 3300X sağlar mı bunu CPU kullanımı düşük olur mu yanı Vatan da var mı bir de.

Ben Alt Tab'da 3100 ile rahat dolaşıyorum. Alt Tab'da rahat dolaşmayı sağlayan etken nedir tam olarak bilmediğim için bir şey diyemem. 4-8 olmayı sadece 4 çekirdekli işlemciyle de rahat dolaşılır bence Alt Tab'da. Sorun başka bir şey bence. Vatan da yok sanırım. Akakçe'den bakarsın. Sinerjide vardı geçen cuma görmüştüm.

Ben Alt Tab'da 3100 ile rahat dolaşıyorum. Alt Tab'da rahat dolaşmayı sağlayan etken nedir tam olarak bilmediğim için bir şey diyemem. 4-8 olmayı sadece 4 çekirdekli işlemciyle de rahat dolaşılır bence Alt Tab'da. Sorun başka bir şey bence. Vatan da yok sanırım. Akakçe'den bakarsın. Sinerjide vardı geçen cuma görmüştüm.
Hiç alt taba geçince chrome açarken falan bi yavaşlama oluyormu yanı mesela normalde 5 sanıyede acılıyodur oyundayken 30 sanıyede falan yada donma takılma oluyor mu alt tab yuzunden

Bende B450M S2H modeli var ama kutu üzerinde 2000 ready yazıyor ama BIOS'u updateledım yanı son sürümde şu anda 3 serisini taksam çalışır mı?

F40 sürümü ile dahi çalıştırabilirsin.

1614702352602.png

F40 sürümü ile dahi çalıştırabilirsin.

Eki Görüntüle 903212
Bu ayın 6sında gidip alıcam ryzen 3300x'i ancak içimde hala şüpheler var darboğaz yada başka işlemciden kaynaklanan sorun yaşayacağım gibi hissediyorum normalde 2300x darboğaz asla yapmaz dediler ama çogu oyunda yapıyor umarım 3300x bi sıkıntı çıkartmaz :'(

Bu ayın 6sında gidip alıcam ryzen 3300x'i ancak içimde hala şüpheler var darboğaz yada başka işlemciden kaynaklanan sorun yaşayacağım gibi hissediyorum normalde 2300x darboğaz asla yapmaz dediler ama çogu oyunda yapıyor umarım 3300x bi sıkıntı çıkartmaz :'(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhabalar sistem özelliklerim aşağıda yazdığım gibi, çoğu kişinin darboğaz yapmaz demesine rağmen darboğaz yaşıyorum. Assetto Corsa, F1 2020, Forza 4 gibi oyunlarda işlemci kullanımım %75 %85 sayılarının altına inmiyor. Bu yüzden yeni işlemci almaya karar verdim Ryzen 2600 almayı düşünüyorum, ama içimden bir his o işlemcidede aynı sorunları yaşayacaksın diyor. Sizce bu sorunun kaynağı işlemci haricinde bir parça olabilir mi?

Ryzen 2300X.
RX 570 OC Edition Sapphire.
B450M S2H.
2X 8 GB Corsair 3000MHz RAM.
Sharkoon 600W PSU.
120 GB SSD.
1 TB HDD

Örnek Video;
Kesin çözüm için ryzen 5000 serisine geçin anakartınızda buna destek var

Kesin çözüm için ryzen 5000 serisine geçin anakartınızda buna destek var
yok ebesinin örekesi ekran kartım rx 570 :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoyu izlersen ne hissettiğimi anlarsın kanka aynı performansı alıyorum ayarları kıstıgımdada aynı yükselttiğimdede alt tabdan hiçbişey açık değil yinede vıdeodakı gıbı devmalı yuzde yuzde umarım 3300x'e geçince düzelir bide acaba fpsim artar mı sence

Geri
Yukarı