Ryzen 5 2600 ve RX 570 Sistem Boştayken Donuyor

Themrex

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba.

Sorunum şu:

Bilgisayar çok nadir de olsa masaüstünde ekran donuyor ve ne mouse ne klavye hiçbiri bir tepki vermiyori sonra ekran kapanıyor ve kasadaki bütün fanlar en yüksek hızda çalışmaya başlıyor. Bu durumda ben bilgisayarımı resetliyorum ve düzeliyor. Ekran kartı monitöre DisplayPort üzerinden bağlı.

Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

• MSI B350 GAMING Plus anakart
  • AMD Ryzen 5 2600 işlemci
  • 16 GB 3000 MHz Corsair Vengeance RGB Pro CL15 RAM
  • Sapphire Pulse RX 570 4 GB ekran kartı (güncel modeli. Yani DVI portu olmayan model)
  • Corsair VS550 (güncel modeli) Power supply
  • Kingston UV500 240 GB SSD
  • Cooler Master Masterbox 5 kasa
  • AOC G2260VWQ6 75 Hz 1 ms monitör

İşletim sistemim:

• Windows 10 Pro 64 Bit 1903 sürümü

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Sorunum şu:

Bilgisayar çok nadir de olsa masaüstünde ekran donuyor ve ne mouse ne klavye hiçbiri bir tepki vermiyori sonra ekran kapanıyor ve kasadaki bütün fanlar en yüksek hızda çalışmaya başlıyor. Bu durumda ben bilgisayarımı resetliyorum ve düzeliyor. Ekran kartı monitöre DisplayPort üzerinden bağlı.

Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

• MSI B350 GAMING Plus anakart
  • AMD Ryzen 5 2600 işlemci
  • 16 GB 3000 MHz Corsair Vengeance RGB Pro CL15 RAM
  • Sapphire Pulse RX 570 4 GB ekran kartı (güncel modeli. Yani DVI portu olmayan model)
  • Corsair VS550 (güncel modeli) Power supply
  • Kingston UV500 240 GB SSD
  • Cooler Master Masterbox 5 kasa
  • AOC G2260VWQ6 75 Hz 1 ms monitör

İşletim sistemim:

• Windows 10 Pro 64 Bit 1903 sürümü
Aynı sorun birebir bende de var. Powerdan veya ramden şüpheleniyordum ama şimdi bu konuyu görünce sevinmedim değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı