RX 570 sistem boştayken donuyor

thund3rstorm

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem boştayken veya oyundayken fark etmez çok kısa süren bir takılma yaşıyorum, takılma esnasından hoparlörden de bozulmuş bir ses geliyor. Wattman hatası alıyordum onu hızlı başlat seçeneğini kapatarak çözdüm. Bi ilgisi var mıdır bilmiyorum.
Sistemim şu şekilde:
-MSI Armor RX 570
-Ryzen 3 1200
-Corsair Vengeance Lpx 8gb 3000mhz
-Aerocool VX Plus 500w
-James Donkey JD120
-Seagate ST1000LX015

Sistem boştayken veya oyundayken fark etmez çok kısa süren bir takılma yaşıyorum, takılma esnasından hoparlörden de bozulmuş bir ses geliyor. Wattman hatası alıyordum onu hızlı başlat seçeneğini kapatarak çözdüm. Bi ilgisi var mıdır bilmiyorum.
Sistemim şu şekilde:
-MSI Armor RX 570
-Ryzen 3 1200
-Corsair Vengeance Lpx 8gb 3000mhz
-Aerocool VX Plus 500w
-James Donkey JD120
-Seagate ST1000LX015
Bu problem dizüstümde meydana gelmişti. En sonunda GPU yandı, daha sonrasında ise anakart kısa devre yaptı.
Wattman hatasını önemsememezlik yapma. Hızaşırtma, sıcaklık veya güç yetersizliğinden ekran kartı kendini kapatır ve Wattman ayarların fabrika ayarına geri ayarlanır.

Fan devrini arttırarak deneyebilirsin onun dışında Ram'i Windows'tan test edin o da olmadı güç kaynağından olabilir gibime geliyor.Ayrıca driverlar güncel mi?

Fan devrini arttırarak deneyebilirsin onun dışında Ram'i Windows'tan test edin o da olmadı güç kaynağından olabilir gibime geliyor.Ayrıca driverlar güncel mi?
Arkadaşın PSU'su 500W ancak 12V üzerinden 456W veriyor. Ekran kartı ise minimum 450W istiyor. Güç kaynağı yetersizliği olabilir.

Ekran kartı fanları 60 dereceye kadar çalışmıyor, Zero RPM devrede olduğu için, şimdi Zero RPM'i kapadım. Ram'i test ettim onda bir sıkıntı yok. Sürücüler güncel.
Arkadaşın PSU'su 500W ancak 12V üzerinden 456W veriyor. Ekran kartı ise minimum 450W istiyor. Güç kaynağı yetersizliği olabilir.
Sistem boştayken daha çok başıma gelen bir sorun, yine de güç kaynağıyla ilgisi olabilir mi?

Ekran kartı fanları 60 dereceye kadar çalışmıyor, Zero RPM devrede olduğu için, şimdi Zero RPM'i kapadım. Ram'i test ettim onda bir sıkıntı yok. Sürücüler güncel.

Sistem boştayken daha çok başıma gelen bir sorun, yine de güç kaynağıyla ilgisi olabilir mi?
Olabilir.
Sıcaklık değerlerinizi boşta ve yük altındayken test edebilir misiniz?

Arkadaşın PSU'su 500W ancak 12V üzerinden 456Wveriyor. Ekran kartı ise minimum 450W istiyor. Güç kaynağı yetersizliği olabilir.
Pardon güç kaynağını'da söyleyecektim haberin olsun herkes 500W yeter diyor kullanan olarak söyleyeyim yetmiyor bana göre ama bunu masaüstünde yapması çok ilginç dediğim gibi fanı bir miktar arttırarak deneyin.

Zero RPM kapamadan önce boşta 55 derece civarında dolanıyordu. Şuan boşta 45 dereceye indi, onun dışında zorlayan bir oyun oynarken 75-80 derece arası seyrediyor.
Boştaki sıcaklık değeriniz fazla normal gelmedi. Benim tek fanlı RX460 bile boşta 28-33 derece.
En son termal macun uygulamasını ne zaman yaptınız?

Geri
Yukarı