Ryzen 5 2600 ve RX 570 sistem toplama

Eğer daha anakart almadıysanız MSI B450M PRO-VDH AM4 DDR4 3466(OC) DVI HDMI VGA M.2 USB3.1 mATX AA877MSI369 Anakart MSI öneririm. Hem bios güncellemesiyle de uğraşmazsınız.
Daha sistemin hiç bir parçasını almadım. Bu konuda acemiyim ve kendim toplamak istiyorum. Bu sene nedense AMD'ye kanım ısındı. Araştırmalarımda ve teknopat'ın youtube kanalında ryzen 5 2600x daha iyi gibi geldi bana.
Vatan yakında yeni bir KDV indirimi daha yapar diye düşünüyorum. O zaman 5500 TL'ye RX 580 8 GB'lı Ryzen 5 2600X'li sistem toplanır.

Kalitesiz malzemeler var içinde.
Ben şu ana kadar en iyi fiyatı inventus'da gördüm fakat onda işlemci ucuz ram pahalı yada anakart ucuz ekran kartı pahalı.bu yüzden farklı ucuz sitelerden alıp kendim toplamaya karar verdim. Her nekadar cesaret edemesemde yapacağım. :)
@FurkanAltun
Sinerji'de bir gariplik var i5 8400 KDV'siz 2000 TL i5 8600K ise KDV'siz 1700 TL en ucuz i5 8600K, i5'ler arasında neden ki?
Benim en çok anlamadığım konu ekran kartları. MSİ dediğim anda fiyat artıyor asus diyorum fiyat düşüyor. İkiside 4gb ikiside 256 bit ikiside rx570 anlamadığım konu ne fark var. İkiside sonuçta rx 570.

Mesela hangi malzamaler?
Asrock model ekran kartları önerilmiyor diye biliyorum. Anakart işlemciye düşük kalmış en azından B360 olabilirdi. RAM MHz'i 3000'den az. Kasa ucuz olduğu için malzeme kalitesi olarak diğer rakiplerine göre kötüdür herhalde emin değilim.
Hocam monitör de dahil sanırım. Koymuşsanız görmediysem kusura bakmayın. Elinize Sağlık.
Monitör dahil ise konu sahibi söylesin düzenleyeyim :)

Eline sağlık güzel bir sistem sunmuşsun. Ozmn ben AMD sevdam'dan vaz geçip intel işlemci alayım. Dediğinize göre intel amd'den daha iyi. Peki bu sisteme bf1 bf5 pubg gibi yeni nesil oyunları ultra rahat bir şekilde oynarmıyım. Ekran olarak wievsonic cg2401 modelini düşünüyorum.
Asrock model ekran kartları önerilmiyor diye biliyorum. Anakart işlemciye düşük kalmış en azından B360 olabilirdi. RAM MHz'i 3000'den az. Kasa ucuz olduğu için malzeme kalitesi olarak diğer rakiplerine göre kötüdür herhalde emin değilim.

Monitör dahil ise konu sahibi söylesin düzenleyeyim :)
Monitör dahil değil. Monitör önerilerinede açığım. Gaming monitör için bütçem en fazla 1500 tl.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı