Ryzen 5 2600 ve RX 570 sistem toplama

Eline sağlık güzel bir sistem sunmuşsun. Ozmn ben AMD sevdam'dan vaz geçip intel işlemci alayım. Dediğinize göre intel amd'den daha iyi. Peki bu sisteme bf1 bf5 pubg gibi yeni nesil oyunları ultra rahat bir şekilde oynarmıyım. Ekran olarak wievsonic cg2401 modelini düşünüyorum.
Dediğim sistem 6734 TL. Monitör dahil değil sanırım. AMD daha çok fiyat performans ama İ5 8600K daha iyidir. Bir videoda Ryzen 5 2600X'in OC'lu hali İ5 8600K'nın normal halinden daha gerideydi büyük ihtimalle kullanım farkıda olabilir ama İ5 8600K daha iyi threads olarak Ryzen 5 2600X önde çekirdek sayıları eşit. Dediğim sistem ile BF1'i ultra ayarlarda oynarsınız BF5 için maalesef RAM'in 16 olması gerek. SSD almak yerine RAM'i yükseltebilirsiniz veya i5 8600K'dan vazgeçip Ryzen 5 2600X'e yönelebilirsiniz. Bu durumda orada ki RAM sayısını 16'ya çıkarıp soğutucuyu almassınız.

16 GB RAM ile sistem dizelim öyle şeyler oynayacaksan.
Ekran Alıntısı.PNG

Böyle bir şey olabilir bence.
KDV ile 6982 TL.

Son düzenleme:
Dediğim sistem 6734 TL. Monitör dahil değil sanırım. AMD daha çok fiyat performans ama İ5 8600K daha iyidir. Bir videoda Ryzen 5 2600X'in OC'lu hali İ5 8600K'nın normal halinden daha gerideydi büyük ihtimalle kullanım farkıda olabilir ama İ5 8600K daha iyi threads olarak Ryzen 5 2600X önde çekirdek sayıları eşit. Dediğim sistem ile BF1'i ultra ayarlarda oynarsınız BF5 için maalesef RAM'in 16 olması gerek. SSD almak yerine RAM'i yükseltebilirsiniz veya i5 8600K'dan vazgeçip Ryzen 5 2600X'e yönelebilirsiniz. Bu durumda orada ki RAM sayısını 16'ya çıkarıp soğutucuyu almassınız.
Ram 16gb DDR4 3000mhz'lik bir ram istiyorum zaten öneriniz için teşekkür ederim. Değerlendireceğim.
Nedense AMD olunca hoşuma gidiyor ama ilerde pişmanlık yaşarım diye korkuyorum açıkcası. Sence AMD alsam pişmanlık yaşarmıyım. Çünki uzun bir aradan sonra ilk kez AMD kullanacağım.

Teşekkür ederim hocam. Eline sağlık güzel sistem. İnşallah pişman olmam AMD'den :)
Teşekkür ederim üstad değerlendireceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı