Ryzen 5 2600 ve RX 580 ısınma sorunu

Twinz

Hectopat
PUBG oynarken bilgisayarım çok ısınıyor. CPU 75-80 arası bazen 85 bile oluyor. GPU da 75-80 arası. CSGO, LOL gibi oyunlarda herhangi bir sıkıntı olmuyor. İşlemci OC'liydi normal haline döndürdüm hala aynı derecede ısınıyor bilgisayar.
Kasaya dokunduğumda kasa yanacakmış gibi baya sıcak. Bu sıcaklık değerleri çok mu sizce?

Sistemim;
  • Ryzen 5 2600
  • RX 580 Sapphire Nitro 8GB
  • 2x8 GSKILL 3000 MHz RAM
  • B450A PRO MSI ANAKART
  • PSU 550W 80+ Sharkoon Bronze
  • KASA Everest Rampage Majesty
Kasanın olduğu yer yan tarafları kapalı. Kasanın kapakları da kapalı. Bu çok etki eder mi ki?
Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklar hayli yüksek. Bu şekilde kullanmanız parçaların ömründen kısaltır. Kasanın bulunduğu yerin arkası ve üstü kapalıysa muhtemelen dışarı attığı sıcak hava o bölgede kalıyor ve önden de tekrar bu sıcak havayı çektiği için normalden daha fazla ısınıyor. Kasayı daha havadar bir yere taşımayı deneyin.

Kasanın yan kapağı açtım GPU en fazla 72-73 sıcaklığı gördü. CPU ise genelde 60-65 arasıydı. Bu sıcaklıklar normal mi peki? Bir sorun çıkarır mı? Fanlar çok hızlı dönüyor ve kasadan fazla ses çıkıyor.
Kasanın ön tarafında 3 fan var. Arkasında 1 tane var. Üstünde yok. Fanların yeri doğru mu acaba? Bir de üst tarafa 1 adet fan takviye etsem sorun düzelir mi?

Ön tarafınızda ki 3 fanın içeri hava üflemesi, arkada olan fanın da dışarıya üflemesi gerekiyor. Zannedersem önden iyi bir hafa üflemesi olmadığı için, sıcaklık içeri de kalıyor. Normal de kapalı kalması daha iyi. Toz olayından kurtarır sizi. Ama kasa yetersiz kaldığı için yan camı açık bırakabilirsiniz. Yaz ayların da bu durum biraz sinir bozabilir. Ayaklarınıza yakın bir yerdeyse kasa terleme yaptırır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı