Ryzen 5 2600 ve RX 580 sistem ısınma problemi

Burakaaksoy

Decapat
  • Ryzen 5 2600
  • Sapphire RX 580 Nitro+
  • Gigabyte B450M GAMING

Arkadaşlar anakartım çok saçma sıcaklık değerleri alıyor ve bu işlem CPU'muda doğrudan etkiliyor. Boşta 40 yükte 55e kadar çıkıyor garip geldi bana sizce normal mi? Kasa değiştirdim Rampage Redsky 1 tane de ekstra ben taktım 5 adet fanı var eski kasamda 2 adet varken yükte anakartım 48 işlemcim 75 dereceyi geçmiyordu. Isınıyor düşüncesiyle değiştirdim ve bu işlem yüzünden işlemcim yükte 90 dereceyi gördü ne yapmam lazım. Yanlış bir şey mi yapıyordum. 2 kasa da kablolamayı aynı yaptım anakartın üstünde gereksiz kablo yığını yok.

Yandaki cam kapağı açınca ısıda düşüş oluyor mu?

Anakartımda 1 derecelik düşüş oldu.
Kasanızdaki hava akışı pek verimli değil anlaşılan. Yeni bir kasa alırsanız Rampage ürünlerinden uzak durmaya çalışın.

Kasanızdaki hava akışı pek verimli değil anlaşılan. Yeni bir kasa alırsanız Rampage ürünlerinden uzak durmaya çalışın.
uzun süreli deneme yaptım düşüş veya artış yok şuanlık kasamı gpu fanını %50 kullanımına çekerek sogutuyorum hiç değise 55leri görmüyor kasanın içerisine fan koymayı düşünüyorum yarın deniyeceğim bakalım nasıl bir sonuç verecek 1 fanın etkisi olursa fan miktarını 5 den 8e cıkarcaz sanırsam :D yardımınız için teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı