Ryzen 5 2600 ve RX 590 sistem için soğutma önerisi

BatuhanKlc

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim şu şekilde;

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 stok fan overclock yapılmadı.
RAM: Team TUF 16 GB DDR4 3200 MHz.
Ekran kartı: Sapphire RX590 8 GB Nitro+ Special Edition.
Power: FSP Hydro 600W 80+Bronze.
Kasa: Zalman Z11 Neo.

Stok olarak hiçbir ayar yapmadım kasamda 1 adet egzoz 1 adet de üstte fan takılı önde takılı fan yok takmayı düşünüyorum bu haliyle ekran kartım Witcher3 - RDR2 - PUBG -Rise of the Tomb Raider vb oyunlarda 75 dereceye işlemcim ise 60-65 derecelere çıkıyor. Bu sıcaklıklar fazla mıdır kasamın önüne 2 üste 1 alta 1 olmak üzere 4 adet daha fan takabileceğim noktası bulunuyor hepsini doldursam sıcaklık fark eder mi işlemcim için CPU soğutucu almam gerekli mi(overclock düşünmüyorum şu anlık) ve ekran kartı için MSI Afterburner üzerinden güzel fan ayarı öneriniz var mı yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

İşlemci için 65 derece iyidir. Soğutucu pek gerekli değil. Ekran kartı içinde 75 derece çok değil ama daha az olabilir. Kasaya fan almak daha etkili olur.

Neredeyse aynı sisteme sahibiz, sadece benim kasam farklı 1 adet egzos fan ve önde 3 adet çok kaliteli olmayan fan var. Benimde değerler yakın CPU 63 derece gördüm maksimum ekran kartıda 72 diye hatırlıyorum

Bütçe? Müneccim değiliz.
CPU Soğutucu için 200-300
Kasa Fan Seti için 200-300
Neredeyse aynı sisteme sahibiz, sadece benim kasam farklı 1 adet egzos fan ve önde 3 adet çok kaliteli olmayan fan var. Benimde değerler yakın CPU 63 derece gördüm maksimum ekran kartıda 72 diye hatırlıyorum
Aşağı yukarı aynı değerleri üstte ki arkadaşın dediğin gibi kasaya fan eklersem biraz daha aşağı çekerim sanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı