Ryzen 5 2600 ve RX580 sistem yükseltilmeli mi?

Skyress

Kilopat
Yer
Duchy of Toussaint
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar. Şu an kullanmış olduğum sistem v3.5 Killer ve ben bu sistemi kısa aralıklarla yükseltmeyi düşünüyorum.
Anakartım Gigabyte B450M S2H ve ben bunu ASUS TUF X470 gibi bir anakarta yükseltmeyi düşünüyorum.
Ekran kartım da Sapphire Radeon RX580 8 GB ve bunu da MSI RX5700XT'ye yükseltmeyi düşünüyorum.
Ve son olarak da işlemcim AMD Ryzen 5 2600 ve bunu da AMD Ryzen 5 3600X'e yükseltmeyi düşünüyorum.
Sizce bu yükseltmeler mantıklı mı yoksa bu sistemle devam mı etmeliyim?
Uzunca bir süre sistem yükseltmesi yapmamak için bu yükseltmeleri yapıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM 8 GB ise 16 GB yapılabilir.

İleride GPU değiştirilebilir.

Anakart değiştirmeye gerek yok. İleride işlemciyi değiştirip değiştirmeyeceğinize göre karar verirsiniz.

Önceliğiniz: GPU -> RAM -> İşlemci -> anakart olsun, bana göre.

Yeni 4. Nesil Ryzen serisini de bekleyebilirsiniz. :)

@SideWinder Evet RAM'ım 8 GB ve 16 GB yapacağım ama markayı ADATA markasından Kingston veya GSKILL markasına çevirmek istiyorum. Anakart değiştirmem o zaman dediğiniz gibi. RX5700XT'yi zaten kesin alacağım :D 4. nesil Ryzen'i bekliyorum şuan dediğiniz gibi. Tavsiyeniz için teşekkürler bu arada.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı