Ryzen 5 2600 yerine 3600'e geçilir mi?

Peki iki sorum olacak arkadaşlar,
1) bu 5600X Ryzen 7 3700 X'ten iyi mi kötü mü? ( ki benim anakart Ryzen 7 uyumlu mu bilmiyorum)
2) 5600 X yerine 5600 alsam ne kaybederim? ( yanlış bilmiyorsam X olan overclock için oluyor ve ben bu işleri çok bilmiyorum kullanamaz ise boşa para israfı değil midir?)

Peki iki sorum olacak arkadaşlar,
1) bu 5600X Ryzen 7 3700 X'ten iyi mi kötü mü? ( ki benim anakart Ryzen 7 uyumlu mu bilmiyorum)
2) 5600 X yerine 5600 alsam ne kaybederim? ( yanlış bilmiyorsam X olan overclock için oluyor ve ben bu işleri çok bilmiyorum kullanamaz ise boşa para israfı değil midir?)
5xxx serisinde 5600 yok. Sadece 5600X var fiyatları da uygun gibi duruyor. Bazı sitelerde indirim var. Anakartınız destekliyor OC yapmadan da stok haliyle kullanabilirsiniz. Zaten işlemci temel halde düşük düzeyde OC yapılmış gibi çalışıyor. Ayrıca Ryzen Master programıyla basitçe OC yapabilirsiniz.

Yalnız oyun testlerine iyice bakın derim. Alacağınız performans vereceğiniz paraya değecek mi gerçekten?

Ben de en çok bunu düşünüyorum attığım taş ürküttüğüm kuşa değecek mi?
Ben de en çok bunu düşünüyorum attığım taş ürküttüğüm kuşa değecek mi?
Bir de şu dikkatimi çekti 5600 x 2600e göre epey fps artıyor fakat ne hikmetse 2600 olan sistemde gpu kullanımı bariz düşük 5600xe göre ve 5600x cpu kullanımı daha fazla onu anlamadım. Bir de 2600 çok serin.

Son düzenleme:
2600'ün daha serin çalışması tamamen işleme profilinin farklı olmasından kaynaklanıyor. Bu nedenle daha düşük performansta ve daha serin çalışıyor. Sonraki serilerde işlemci sıcaklığına ve anlık ihtiyaca göre çok yoğun işleme gücü sunan bir profil tasarlandığı için ani sıcaklık yükselmeleri ve çok daha yüksek performans alınıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı