Ryzen 5 2600'e overclock yapılır mı?

mertvuuk

Centipat
Arkadaşlar merhaba alacagım PC R5 2600 ve 1660 Super'li olacak ve zaman geçince oyunlar daha çok performans istedigi için yaklaşık 1 yıl sonra falan overclock yapmayı düşündüm yani bilgim yok en ufak yaptırmayı düşünüyorum sizce mantıklı olur mu? 2. sorum INNO3D Display Port'u var ve benim monitörüm eski VGA display dönüştürücüsü alsam çalışır mı acaba? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye de ekran kartına da overclock yapabilirsiniz. İşlemci için Ryzen Master, ekran kartı için MSI Afterburner kullanabilirsiniz.

Günümüzde dönüştürücülerin sadece %40'ı çalışıyor maalesef :( işlemci belirttiğiniz ekran kartını besleyebilecek düzeydedir ekran kartına yaptığınız overclock sadece 5 FPS gibi değer arttıracaktır ki işlemcin güçlü olduğu içinde pek overclock ihtiyacı olacağını sanmıyorum "bu" konuma giderek overcloğun yararları ve zararları hakkında ufak bir açıklama yaptım yardımcı olabilir.

DP to VGA aktif dönüştürücü satın alırsan ve görüntüyü DP portun output kanalından VGA'nın İnput kanalına yani DP'den VGA'ya doğru olacak şekilde aktarırsan, ekran kartından monitör yönüne aktardığın sürece elbette sinyal alabilir. Bazen tam tersi yönde veri taşımak isteyip de sinyal alamayanlar olabiliyor. Sinyalin yönüne ve aktif dönüştürücü olmasına dikkat etmek yeterli.

Kaliteli olsun istiyorsa Paugge'nin sertifikalı kablolarını tercih edebilirsin. Gerek yok dersen yine de 50TL'den aşağı kaliteli bir ürün arama. İş görecek çok ürün var 35-40TL fiyata yine de.

İşlemci konusuna gelirsek sahip olduğun anakart - güç kaynağı ve işlemci soğutucunu bilmeden konu hakkında yorum yapamam. Yalnızca elindeki işlemci GTX1660 seviyesindeki bir ekran kartını her türlü besler, hız aşırtmaya ihtiyaç duyacağın bir senaryo söz konusu değil.

DP to VGA aktif dönüştürücü satın alırsan ve görüntüyü DP portun output kanalından VGA'nın input kanalına yani DP'den VGA'ya doğru olacak şekilde aktarırsan, ekran kartından monitör yönüne aktardığın sürece elbette sinyal alabilir. Bazen tam tersi yönde veri taşımak isteyip de sinyal alamayanlar olabiliyor. Sinyalin yönüne ve aktif dönüştürücü olmasına dikkat etmek yeterli.

Kaliteli olsun istiyorsa Paugge'nin sertifikalı kablolarını tercih edebilirsin. Gerek yok dersen yine de 50TL'den aşağı kaliteli bir ürün arama. İş görecek çok ürün var 35-40TL fiyata yine de.

İşlemci konusuna gelirsek sahip olduğun anakart - güç kaynağı ve işlemci soğutucunu bilmeden konu hakkında yorum yapamam. Yalnızca elindeki işlemci GTX1660 seviyesindeki bir ekran kartını her türlü besler, hız aşırtmaya ihtiyaç duyacağın bir senaryo söz konusu değil.

Teşekür ederim :D.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı