Ryzen 5 2600X için sıvı soğutma önerisi

Daha fazla  
Ryzen 5 2600X kullanıcısıyım ve günde 7-10+ saat oyun oynuyorum aktif bir şekilde. Açıkçası test hiç yapmadım ama o kadar oyunun üzerine eminimki işlemcimde ısınma oluyordur.
İdeal bir sıvı soğutma ihtiyacım fakat sıvı soğutma işlerinden pek anlamıyorum F/P sıvı soğutma önerisi istiyorum sadece. RGB olması hiç önemli değil.
Kasamda 4 fan var ve kasam; Zalman Z3 Plus midt ATX.

Sıvı soğutma değil de artic 34 esports duo soğutucu ve kasaya 1-2 fan ekleme yaparak daha ucuza nerdeyse aynı kalitede soğutma yapabilirsin. Sıvı soğutma 700-800 tl altına zor olanlar da kalitesiz.

RGB sizi ilgilendirmiyorsa tavsiyem kule tipi soğutuculara yönelmeniz çünkü hem paranız cebinizde kalır hem de 120 mm'lik radyatörlü sıvı soğutucularla hemen hemen aynı performansı alırsınız. Bende Cooler Master 120 Lite modeli var ve kule tipi Zalman CNPS10X Optima ile hemen hemen aynı performansı veriyor. Bu ikisinden en çok hava soğutmayı daha çok tercih ediyorum çünkü pompa sesi yok en azından. Ama yine de sıvı soğutucu isterseniz eğer kasanızın 240'lık radyatör destekliyor mu ona bakın eğer ki desteklemiyorsa 120'lik sıvı soğutuculara yönelin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı