Ryzen 5 2600X overclock yapma

Aynı sistem bende de var Vatan'dan aldım. Oyunlarda FPS düşmesi, stutter gibi sorunlarla karşılaşıyorum Siz memnun musunuz performanstan ve işlemciyi şu an hızda kullanıyorsunuz?
İşlemcime 1.4 V vermek bir süre sonra ısı sorunları yarattı yaz aylarında sadece 1 kez sistem kilitlendi 4.2 Mhz den 4'e düşürdüm ve 1.3 V'de override kullanıyorum. Sıcaklık değerlerim 15 dk'de 75 C yi geçmiyor tam yük aida testinde. Ben ekstradan sıvı soğutma aldığım için memnunum sistemimde sizde stock soğutucu varsa memnun olmayabilirsiniz. 2600X alınacağına 2600 almak çok daha doğru bir karar çok düşük voltajlarda X'in performansını yakalarsınız en az benimki gibi bir sıvı soğutmayla tabi hazır sistem olduğu için el mahkum. Ramlerimi şuan CL14 olarak 3600 Mhz'de kullanıyorum ve ekran kartımda ufaktan overclocklu. Yani herşeyi overclocklu kullanıyorum ve sistemimle ilgili hiçbir sorun yaşamıyorum. Tüm programlarımı ve oyunlarımı lisanslı/ücretli bir şekilde alıyorum, çok temiz windows kullanıyorum bilgisayarımın yazılımsal ve donanımsal olarak olması gereken düzenli aralıkları atlatmadan temizliyorum/düzenliyorum. Overclock ayarlarım flash belleğe kayıtlı eğer aynı sisteme sahipsek size atayım sizde ayarları atın geçin performansınız kesinlikle artacak ve herkülade stabil kesinlikle donma kasma çökme olmuyor 2019 temmuzdan beri kullanıyorum. Konu açarken detaylı yazmamışım tekrar donanımlarımı detaylı olarak yazıyorum karşılaştırın eğer aynıysa ayarları göndereyim konudan link olarak yüklerim biyere;

AMD Ryzen 2600X
Crucial Ballistix DDR4 3000 MHz 8x2 GB
Xigmatek Glace 240mm Sıvı soğutma
MSI B450M Pro VDH Plus
MSI RTX 2060 Gaming
Xigmatek X-POWER 650W 80Plus PSU

Yani Vatan'daki kasaya ek olarak 1 adet aynı marka model ram ve 240mm sıvı soğutma aldım. Siz stock halde aldıysanız sorun yaşıyor olabilirsiniz.

İşlemcime 1.4 v vermek bir süre sonra ısı sorunları yarattı yaz aylarında sadece 1 kez sistem kilitlendi 4.2 MHz'den 4'e düşürdüm ve 1.3 V'de override kullanıyorum. Sıcaklık değerlerim 15 Dk'de 75 C'yi geçmiyor tam yük AIDA testinde. Ben ekstradan sıvı soğutma aldığım için memnunum sistemimde sizde stock soğutucu varsa memnun olmayabilirsiniz. 2600X alınacağına 2600 almak çok daha doğru bir karar çok düşük voltajlarda X'in performansını yakalarsınız en az benimki gibi bir sıvı soğutmayla tabii hazır sistem olduğu için el mahkum. RAM'lerimi şu an CL14 olarak 3600 MHz'de kullanıyorum ve ekran kartımda ufaktan overclocklu. Yani her şeyi overclocklu kullanıyorum ve sistemimle ilgili hiçbir sorun yaşamıyorum. Tüm programlarımı ve oyunlarımı lisanslı/ücretli bir şekilde alıyorum, çok temiz Windows kullanıyorum bilgisayarımın yazılımsal ve donanımsal olarak olması gereken düzenli aralıkları atlatmadan temizliyorum/düzenliyorum. overclock ayarlarım flash belleğe kayıtlı eğer aynı sisteme sahipsek size atayım sizde ayarları atın geçin performansınız kesinlikle artacak ve herkülade stabil kesinlikle donma kasma çökme olmuyor 2019 Temmuz'dan beri kullanıyorum. Konu açarken detaylı yazmamışım tekrar donanımlarımı detaylı olarak yazıyorum karşılaştırın eğer aynıysa ayarları göndereyim konudan link olarak yüklerim biyere;

AMD Ryzen 2600X.
Crucial Ballistix DDR4 3000 MHz 8x2 GB.
Xigmatek glace 240mm sıvı soğutma.
MSI B450M PRO VDH Plus.
MSI RTX 2060 Gaming.
Xigmatek X-Power 650W 80Plus PSU.

Yani Vatan'daki kasaya ek olarak 1 adet aynı marka model RAM ve 240mm sıvı soğutma aldım. Siz stock halde aldıysanız sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Bende de şu an Arctic Freezer 34 Duo takılı sıcaklıklar makul seviyede. Bir dneyeyim sizin ayarlarınızı.
Bende 2080 Ventus var diğer bileşenler aynı RAM ve işlemci overclock ayarını atarsınız memnun olurum.

Bende de şu an Arctic Freezer 34 Duo takılı sıcaklıklar makul seviyede. Bir dneyeyim sizin ayarlarınızı.
Bende 2080 Ventus var diğer bileşenler aynı RAM ve işlemci overclock ayarını atarsınız memnun olurum.
Buyrun; yinede klasik uyarıyı yapayım, donanımlarınızın başına gelebileceklerden siz sorumlu olursunuz 🙂

Nasıl load edeceğinizi bulamazsanız söyleyin yardımcı olayım tekrar.

Geri
Yukarı