Ryzen 5 2600X vs Ryzen 5 3500X

mertkacmaz1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün bir işlemci satın almaya gittim. Ryzen 5 2600X istemiştim. Vatan Bilgisayar yetkilisi 3500X tavsiye etti ve kutusunu getirdi. Kutu beklediğimden kalitesiz ve küçüktü. Bana bu seri yeni olduğu için gibi bir şeyler anlattı tam hatırlamıyorum. Ben YouTube üzerinden bu ikisini karşılaştıran bir video buldum. Kullanım oranı 3500X'de fazla fakat 2600X ile arasında yaklaşık 10FPS fark ile önde geliyor. Ben kullanım fazla diye 2600X tercih ettim ve kutusu beklediğimden güzel geldi. Sorum şu olacaktı, kutulama yeni nesil bir işlemciye göre neden bu kadar kötüydü? Veya ben 2600X tercih ederek hata mı ettim? (Oyun için kullanacağım)

Tamamen tercih meselesi.
R5 2600X kullanımı daha az olduğu için yayın da yapabilirsiniz fakat sadece oyun oynayacak iseniz R5 3500X daha iyiydi sanki.

Kullanım fazla diye işlemci seçmek mi? :facepalm: i5 650 var, onun kullanımı bayağı fazla, onu verelim?

Oyun açısından 3500X daha iyi olacaktır.

Kutulama açısından ise Ryzen 5 X500X serisi olduğu için öyledir muhtemelen.

Neden kutusu bu kadar önemli ki? Bildiğim kadarıyla 3500X'in kutusu daha ince sadece.

Eğer yayın veya render işleriyle uğraşacak olsaydın 2600X alman daha mantıklı olurdu fakat sen işlemciyi oyun için kullanmana rağmen kutusu güzel olduğu için 2600X tercih etmişsin.

İade hakkınız varsa iade edin veya değişim yapın derim.

2600X = 6C 12T
3500X = 6C 6T

Neden kutusu bu kadar önemli ki? Bildiğim kadarıyla 3500X'in kutusu daha ince sadece.

Eğer yayın veya render işleriyle uğraşacak olsaydın 2600X alman daha mantıklı olurdu fakat sen işlemciyi oyun için kullanmana rağmen kutusu güzel olduğu için 2600X tercih etmişsin.

İade hakkınız varsa iade edin veya değişim yapın derim.

2600X = 6C 12T
3500X = 6C 6T
Yani kutusu güzel diye değil aslında, i5-4460 satmıştım ben bunu almadan önce. Sadece discordun kullanım oranı %20 civarıydı. Ben o yüzden fps biraz düşük olsa dahi kullanım oranı oyunlarda %20 civarı hatrı sayılabilecek bir fark ile r5 2600x daha iyi geldi. Kutulama işin süslemesi

Merhaba, bugün bir işlemci satın almaya gittim. Ryzen 5 2600X istemiştim. Vatan Bilgisayar yetkilisi 3500X tavsiye etti ve kutusunu getirdi. Kutu beklediğimden kalitesiz ve küçüktü. Bana bu seri yeni olduğu için gibi bir şeyler anlattı tam hatırlamıyorum. Ben YouTube üzerinden bu ikisini karşılaştıran bir video buldum. Kullanım oranı 3500X'de fazla fakat 2600X ile arasında yaklaşık 10FPS fark ile önde geliyor. Ben kullanım fazla diye 2600X tercih ettim ve kutusu beklediğimden güzel geldi. Sorum şu olacaktı, kutulama yeni nesil bir işlemciye göre neden bu kadar kötüydü? Veya ben 2600X tercih ederek hata mı ettim? (Oyun için kullanacağım)

Oyun içinse hata etmişsiniz 3500X daha iyi olurdu.

Kullanım fazla diye işlemci seçmek mi? :facepalm: i5 650 var, onun kullanımı bayağı fazla, onu verelim?

Oyun açısından 3500X daha iyi olacaktır.

Kutulama açısından ise Ryzen 5 X500X serisi olduğu için öyledir muhtemelen.
Siz yanlış anlamışsınız, kullanımı fazla derken % olarak bahsetmiştim

Yeni konular

Geri
Yukarı