Çözüldü Ryzen 5 2600X PC'ye Görüntü Gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

romantikpheax

Centipat
  • ASUS Prime B450-PLUS.
  • Ryzen 5 2600X.
  • Corsair 8 GB 3000MHz.
  • Corsair 550W.
Kasayı bilgisayarcı topladı her şeyi tam ben de kontrol ettim ama görüntü yok fanlar dönüyor HDMI VGA DVR hepsini denedim ekran kartı yok bilgisayarda daha eklenmedi One board görüntü gelmiyor kafama takılan su RAM uygun değil mi? Ya da anakart BIOS güncelemesi yapılması mı gerek B450 güncelleme gerek olmadığını biliyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@romantikpheax evet. Görüntü vermemesi normal bir şey ve sistemin çalışması da iyiye işaret. Ekran kartı şart. B450 anakartlarda 2.Nesil Ryzen kullanılacaksa eğer BIOS güncellemesine gerek yok zaten.
Onboard üzerinden görüntü zaten gelmez, işlemcinin dahili bir grafik birimi bulunmuyor.

Eğer R5 2600X değil de R3 2200G, R5 2400G, R5 3400G, gibi sonunda G harfi buluan işlemciler alsaydınız gelirdi. Bu tür işlemcilere, ekran kartı gerekiyor.

@romantikpheax evet. Görüntü vermemesi normal bir şey ve sistemin çalışması da iyiye işaret. Ekran kartı şart. B450 anakartlarda 2.Nesil Ryzen kullanılacaksa eğer BIOS güncellemesine gerek yok zaten.

Çözüm

Teşekkürler sorun çözüldü. GTX1060 bağladım ve sistem çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı