Ryzen 5 2600X, RX 5700 XT için yeterli mi?

Tabii ki açıcak, RX 5700XT bu.
İşlemcinin vereceği FPS'e ihtiyaç mı duyacak?
Sadece 4 yıl sonrada 90-100 FPS almam Ultra ayarlarda, o kadar da olsun.
Siz işlemciyi çok önemsiz bir parça olarak görüyorsunuz. Evet RX5700XT güçlü bir kart. Ama bu kartı besleyebilecek bir işlemci olmadan bir işe yaramaz. Gün geçtikçe işlemci gereksinimi artıyor. 4 yıl sonrasını göremiyorum ama dediğim gibi umarım açar.

Son düzenleyen: Moderatör:
"2K kartı" nedir? Tanımlayın lütfen.

Kesinlikle darboğaz yapmaz ancak bilgisayarı yeni topladığınız için Ryzen 5 3600 almanız çok daha iyidir. Eski serisinden çok daha başarılı. FPS değerlerini yükseltecektir.

RX 5700 XT ise GTX 2060 Super ile aynı fiyatta ama onu yok ediyor. Üstelik 1080p çözünürlükte. Haberiniz olsun. @Ege Hazar

GTX 2060 Super demişsiniz. RTX* olmalı.

Darboğaz yapmaz ama diğer arkadaşların da dediği gibi 2K çözünürlüğe sahip bir monitör de kullanmanız daha sağlıklı olur.
3600 gibi bir işlemciye ise benim kanaatimce gerek yok çünkü 2K'da kullanacaksanız kartı.( Çözünürlük arttıkça işlemci üzerine düşen yük azalır ) Ha ama bütçeniz var ise neden olmasin çok daha iyi olur.

Valla inanamadım. Bende diyordum 1080P 144Hz monitör alırım diye. Oyunları da sürekli 144 fps de oynamak içinde über sistem lazım. O zaman orta halli sisteme 144 almanın mantığı yok.

Darboğaz yapmaz ama diğer arkadaşların da dediği gibi 2K çözünürlüğe sahip bir monitör de kullanmanız daha sağlıklı olur.
3600 gibi bir işlemciye ise benim kanaatimce gerek yok çünkü 2K'da kullanacaksanız kartı.( Çözünürlük arttıkça işlemci üzerine düşen yük azalır ) Ha ama bütçeniz var ise neden olmasin çok daha iyi olur.
2K Monitöre bütçe yok hocam, 1080le idare edicez.

Tabiki açıcak , rx 5700XT bu .
İşlemcinin vericeği FPS'e ihtiyaçmı duyucak
Aklımdan geçenleri sana yazmama forum kuralları müsaade etmiyor. O yüzden mümkün olan en kısa sürede burayı terk etmelisin. Bu forum senin gibilerden arındırılmalı. Bütün konu boyunca bu kişinin yazdıkları incelendiğinde süresiz uzaklaştırma verilmesi gerekiyor.

Konuyu açan arkadaş bütçem yok diye diye dilinde tüy bitmiş siz hala yok 2K monitör al yok R5 3600 al diye tavsiye veriyorsunuz evet arada performans farkı var ama illaki 3600 alınacak diye bir şart yok R5 2600X de geyet yeterli bir işlemci evet 1080p çözünürlükte de yeterli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı