Ryzen 5 2600X sistem nasıldır?

citizenn

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 2600X.
Gigabyte B450M S2H.
G.Skill Single RAM 2X8.
Kingston SSD 240 GB m.2.

Ekran kartını da GeForce 1660 GTX super Ventus XS 6 GB alacağım büyük ihtimalle kasa + PSU ile birlikte 6000 TL'ye mal oluyor sizce 2-3 sene işimi görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Maalesef Ryzen 5 2600X işlemcisinde Dual Channel RAM daha iyi performans vermekte.

Biliyorum maalesef ama ileride 16 GB RAM yetmemeye başlayacaktır gerçi bu sistemi ne için toplandığı belirtilmemiş. İlersi için 2 kanal 16 GB RAM kullanmak tek kanal 16 GB RAM kullanmayla aynı yola çıkıyor. Gönül isterdi 2X 16 yapmak ama oda bütçeyi yorar.

Hocam neden hala 1x16 RAM aldırmaya çalışıyorsunuz? Dual Channel daha iyi değil mi?

Evet daha iyi. Fakat anakartta 2 RAM slotu bulunduğundan ileride büyük sıkıntı çıkaracaktır. Ha ileride başka sistem toplayacağım derse 2x8 GB yapsın daha iyi olur. Yok ben bunu ömürlük kullanacağım ileride upgrade edip yoluma devam ederim derse 16 GB tek modül işine yarayacaktır.

Artı -2 Eksi
Biliyorum maalesef ama ileride 16 GB RAM yetmemeye başlayacaktır gerçi bu sistemi ne için toplandığı belirtilmemiş. İlersi için 2 kanal 16 GB RAM kullanmak tek kanal 16 GB RAM kullanmayla aynı yola çıkıyor. Gönül isterdi 2X 16 yapmak ama oda bütçeyi yorar.

Evet daha iyi.

Hocam 2x16 yapmak yerine ya da 1x16 yapmak yerine anakart yükseltip 4 slotlu anakart alabilir.

Geri
Yukarı