Ryzen 5 2600X Sıcaklık sorunu

nevale31

Hectopat
Yer
Saratov
İşlemci sıcaklığım şu şekilde seyrediyor;
46,44,45,42,29,27, "47".
Birden 47 çıkıyor biraz düşüyor, düşüyor, düşüyor ve 47 derece oluyor fan hızını takip edemiyorum 1800 - 1900 lerde sürünüyor, demin Visual Studio installer ile vs'yi indiriyordum sıcaklık 57 derece oldu anlamadım fan hızı 2400 RPM'di ama belli etmiyor gibiydi.
İşlemcim: Ryzen 5 2600X.
Kasa: Corsair Carbide Spec Delta.
Sistemi hazır İncehesap'tan aldım. Soru ne olabilir kasanın yan camını açsam 3 - 5 derece düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci sıcaklığım şu şekilde seyrediyor;

Birden 47 çıkıyor biraz düşüyor, düşüyor, düşüyor ve 47 derece oluyor fan hızını takip edemiyorum 1800 - 1900 lerde sürünüyor, demin Visual Studio installer ile vs'yi indiriyordum sıcaklık 57 derece oldu anlamadım fan hızı 2400 RPM'di ama belli etmiyor gibiydi.
İşlemcim: Ryzen 5 2600X.
Kasa: Corsair Carbide Spec Delta.
Sistemi hazır İncehesap'tan aldım. Soru ne olabilir kasanın yan camını açsam 3 - 5 derece düşer mi?

Bu benim açtığım konu: Ryzen 3600x Sıcaklık Problemi - Technopat Sosyal

Yaşadığın problem her ne kadar yetkili tarafından "problem" olarak adlandırılmasa da kullancıları tedirgin eden bir durum. Konu içerisinde yorumları okursan neden ve niçin kaynakladığını anlayabilirsin. 2600x kullanan vardı sanırım yorum yapanlar arasında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı