Ryzen 5 2600X undervolt desteği

Dart_Maul

Hectopat
Selamlar elimde Ryzen 5 2600X işlemci var ve bu işlemci çok ısınıyorç stress testlerinde minimum 90 derece oluyor -genelde boşta 55 min. Şeklinde takip ediyor çrocket League oyununda maksimum 86 dereceye de çalışıyor çben bu işlemciye undervolt yaparak hem stabil performans hem de sıcaklığını düşürmek istiyorum da işin kolayına kaçarak acaba bu işi yapanlar var mı? Benim işlemcim için kesin rakamlar var mı tek tek denemek yerine yapanlar varsa ve yaptığı uyguladığı değerleri yazarsanız mutlu olurum. İyi forumlar.
Dipnot: Stock fanla beraber kutlanıyorum-Gigabyte B450M S2H anakartım var.

İşlemci oyunda 86 derece oluyorsa soğutucuda veya işlemcide sıkıntı vardır. Soğutucunun montajında sorun olabilir mi? Eskidende böyle miydi? Kasanında marka modelini söylersen daha iyi yardımcı olurum.

Rocket League oyununda sadece 86 derece maksimum. Diğer oyunlarda ise bu durum maksimum 80 derece bu durumu internet üzerinde araştırdığım zaman diğer insanlarında aynı sorunlardan muzdarip olduğunu görüyorum. Kasamın modelini hatırlamıyorum ve üstünde de belirtilmemiş. Son olarak soğutucu ve montajında hiçbir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı