Ryzen 5 2600X ve 1050 Ti sistem ısınma sorunu

hizir57

Centipat
  • Ryzen 5 2600X.
  • ASUS TUF B450M-PRO GAMING.
  • 8 GB G.Skill 3000 MHz.
  • MSI 1050 Ti Gaming.
  • 600W 80 Plus Cooler Master.
  • Sıvı soğutucu Corsair.
AIDA64'de 87 dereceye çıkıyor, minimum da 87 diyor. BIOS'tan sadece D.O.C.P'yi açtım. Profile 1 yani RAM'in hızını yaptım. Başka ellemedim. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha 2 gün önce aldım. Donanımın da ısınmaması lazım bu kadar diye düşünüyorum. Ayrıca Ark Survival'da FPS drop yedim. Overclock yapamadım çünkü bilmiyorum. Milletin bilgisayarı normal stok fanıyla 60'ı geçmiyor.

Keşke 120MM sıvı soğutucu almasaydınız. Stok soğutucudan farkı olsun diyorsanız 240MM almalıydınız en az. FPS drop için, RAM kullanımınız nasıl? Bana da sıcaklıklarınız yüksek geldi.

Keşke 120MM sıvı soğutucu almasaydınız. Stok soğutucudan farkı olsun diyorsanız 240MM almalıydınız en az. FPS drop için, RAM kullanımınız nasıl? Bana da sıcaklıklarınız yüksek geldi.
Ona nereden bakabiliyorum söyler misiniz? Ya da istiyorsanız Teamviewer yoluyla müsaitseniz bakabilirsiniz.

Isının bu kadar artması mümkün değil, yanlış montajlanmış büyük ihtimal. MSI Afterburner ile oyun için değerlerinizi atar mısınız?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı