Ryzen 5 2600X ve 1050Ti FPS sorunu

İsmail TK

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar bundan önceki sistemim;

Intel i5 7400 işlemci
Casper'ın kendi kasasından çıkan H110M4-C2h anakart
G.Skill 8 GB DDR4 RAM(2400)
Ekran kartı ASUS ROG STRIX 1050 Ti
Rampage 550W power
Samsung 250 GB 860 Evo SSD

Bu sistemde PUBG'de sabit 70 FPS CS:GO'da 280 FPS alıyordum. Sadece işlemci ve anakartı değiştirdim. Şu anki işlemcim AMD Ryzen 5 2600x, anakart ise ASUS TUF Gaming B450 Plus ama şimdi FPS yarı yarıya düştü. PUBG'de 30 FPS CS:GO'da 140 FPS alıyorum. Bunun sebebi nedir, ne yapmayalım yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke daha iyi bir PSU kullansaydınız.
Ryzen 5 2600X her oyunda ve testte i5 7400'ü geçmeli hemen hemen. Çok garip. Besleyememe gibi bir ihtimali yok, eğer %50'den düşük verime sahip değilse PSU. 275W o sisteme yeter muhtemelen çünkü.

Keşke daha iyi bir PSU kullansaydınız.
Ryzen 5 2600X her oyunda ve testte i5 7400'ü geçmeli hemen hemen. Çok garip. Besleyememe gibi bir ihtimali yok, eğer %50'den düşük verime sahip değilse PSU. 275W o sisteme yeter muhtemelen çünkü.
Psu degiştirebilirim bu sorun değil. İlerde ekran kartınıda yükselteceğim onun için iyi bir psu önerir misiniz? Ayrıca şuan ki sistemimde ki performans düşüklüğü psu ile mi alakalı anlayamadım.

Psu degiştirebilirim bu sorun değil. İlerde ekran kartınıda yükselteceğim onun için iyi bir psu önerir misiniz? Ayrıca şuan ki sistemimde ki performans düşüklüğü psu ile mi alakalı anlayamadım.
O kadar bilgili değilim ancak olabilir. Düşük ihtimal. Ben Silverstone aldım ancsk kargoda. Çok pahalı değil, 80+ ve övülüyor internette

Intel işlemcilerini küçümsemeyin derim. AMD tamamen FP tabanlı ürünler çıkartıyor. AMD yeni serileri dahil hala 2 yıllık Intel 8. Nesil işlemcileri daha iyi oyun performansı veriyor. AMD yeni serilerde Intel oyun performansına yaklaştılar. Ama sonuç olarak Intel oyun performansı daha iyi. Ayrıca Intel yeni gelecek olan işlemciler ile aradaki fark daha açılacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bundan önceki sistemim;

Intel i5 7400 işlemci
Casper'ın kendi kasasından çıkan H110M4-C2h anakart
G.Skill 8 GB DDR4 RAM(2400)
Ekran kartı ASUS ROG STRIX 1050 Ti
Rampage 550W power
Samsung 250 GB 860 Evo SSD

Bu sistemde PUBG'de sabit 70 FPS CS:GO'da 280 FPS alıyordum. Sadece işlemci ve anakartı değiştirdim. Şu anki işlemcim AMD Ryzen 5 2600x, anakart ise ASUS TUF Gaming B450 Plus ama şimdi FPS yarı yarıya düştü. PUBG'de 30 FPS CS:GO'da 140 FPS alıyorum. Bunun sebebi nedir, ne yapmayalım yardımcı olur musunuz?
Temiz kurulum yapıp bütün driverları en güncel haliyle yükleyin. Bu şekilde bir sorun olması çok saçma. Bir yerler de bir şeyler de yanlışlık olması lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı