Ryzen 5 2600X ve GTX 1660Ti Sistem Toplama

Youteba dan karşılaştırma videolarını izleyin lütfen👍
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şunu sormak istiyorum rog strix serisi diğer serilerden farkı ne
Rog Strix'in yüksek fiyatlı olmasının sebebi iyi soğutmasının olmasıdır. İyi soğutma ise yüksek OC yapma imkanı demektir. Ama atıyorum Asus'un en ucuz modeli olan ''Dual''den daha yüksek FPS vermeyecek sana çünkü ikisi de 2080. Fakat soğutması iyi olduğu için daha yüksek MHz imkanı ile daha rahat kullanımı olacağı için FPS ortalama 2-3 artıracaktır. O da eğer OC yaparsan. Yeri geldiğinde daha fazla fark edebilir ama tamamen lüks işi bence. Yani paran varsa kaliteyi konuşturursun. Fazla paran yok ise hiç gereği de yok. Kısacası performans kaybı yaşamazsın, para kaybı yaşarsın. 2-3 FPS senin için fark ederse bilemem tabii. Mesela aynı şey MSI Ventus ile Gaming X Trio ile de geçerli.

RX 570 8 GB vs 1660Ti ? Burası baya bir komikmiş. 1660Ti rakibi GTX 1070. Saçma sapan bilgilerle insanları yanlış yönlendirmeyin. 1 tık öndedir GTX 1660Ti.

doğru söylemeyi unutmuşum bütçem 4500 tl ve bu fiyat içerisinde depolama(ssd),bilgisayar kasası, monitör yok, sadece iç bileşenler olacak.

bir önce ki topladığım sistem bu ama fiyat bütçemi oldukça aşıyor. Bu sebepten fiyat düşürmek için böyle bir tercih yaptım.

kasa ve monitör bu olacak ama fiyat içerisinde değil

Ekran kartını bazı arkadaşlar rx5700 öneriyor. Bu ekran kartı hakkındaki düşünceleriniz nedir?
RX 5700 sorunlu bir ekran kartı, tavsiye etmem. Yabancı forumlar ve Youtube'da sorunları ile ilgili konu ve videolar var.

Forumda da bu kartları alıp, sorun yaşayıp iade edenler gördüm.

Bu arada 1660 TI ile 1070 performans olarak aynı. RX 570'in Nvdia rakibi GTX 970'tir.

1568127442808.png

1568127510011.png

Son düzenleme:
RX 5700 sorunlu bir ekran kartı, tavsiye etmem. Yabancı forumlar ve Youtube'da sorunları ile ilgili konu ve videolar var.

Forumda da bu kartları alıp, sorun yaşayıp iade edenler gördüm.

Bu arada 1660 TI ile 1070 performans olarak aynı. RX 570'in Nvdia rakibi GTX 970'tir.

Eki Görüntüle 437104
Eki Görüntüle 437107
İçimi baya rahatlattınız rx5700 hakkında. Çünkü bir kaç kişi ısrarla rx5700 al diyordu.
Rog Strix'in yüksek fiyatlı olmasının sebebi iyi soğutmasının olmasıdır. İyi soğutma ise yüksek OC yapma imkanı demektir. Ama atıyorum Asus'un en ucuz modeli olan ''Dual''den daha yüksek FPS vermeyecek sana çünkü ikisi de 2080. Fakat soğutması iyi olduğu için daha yüksek MHz imkanı ile daha rahat kullanımı olacağı için FPS ortalama 2-3 artıracaktır. O da eğer OC yaparsan. Yeri geldiğinde daha fazla fark edebilir ama tamamen lüks işi bence. Yani paran varsa kaliteyi konuşturursun. Fazla paran yok ise hiç gereği de yok. Kısacası performans kaybı yaşamazsın, para kaybı yaşarsın. 2-3 FPS senin için fark ederse bilemem tabii. Mesela aynı şey MSI Ventus ile Gaming X Trio ile de geçerli.
Böyle uzunca açıklama yaptığınız için çok teşekkür ediyorum. Dediklerinizi göz önünde bulunduracağım.

Kısa zaman içerisinde almayı düşünüyorum. Şunu sormak istiyorum rog strix serisi diğer serilerden farkı ne mesela tuf 1660 ti var fakat 2 fanlı . Bu ikisi arasında performas farkı varmıdır. Ayrıca rx5700 e içim ısınmadı nedense

Aldığınız ekran kartından memnun musunuz?
Daha oyun oynamak nasip olmadı. ekran için kablo dönüştürücü bekliyorum. Ama gayet iyi şık iyi sogutuyo kendisini (4k televizyonda denedim minecraft'ta 2000-2500 fps aldı) tek MC'yi deneyebildim deneme şansım olunca yazarım.

Aynı sistemi ben de toplamayı düşünüyorum.Sana önerim ramleri tam göremedim ama dual channel -dual kit destekli alman daha iyi olur fps olarakta etkisini çok göreceksin. Rx590 dan güçlü bir kart 1660ti genellikle 1070 ile karşılaştırılıyor ve 1070 yeniyor bazı özellikleri o yüzden hiç kafana rx590 takılmasın.Hem aldığın Rog Strix çok iyi soğutmaya sahip bende onu almayı düşünüyorum aralarında en iyisi bence.

Burada fikrimi söylemek istediğim şey gtx 1660 ti için bu kadar para verilmez 2060 yada 5700 kovala derim ben 1800 küsüre gtx 1660 ti aldım
1660 Tİ lar da kendi arasında ayrılıyor zaten Rog Strix iyi olmasının nedeni çok iyi soğutmaya sahip olması ve malum herkes oyun oynarken 1 saat oynayıp kapatmıyor ısınmaması bizim için daha önemli o yüzden en iyisi Rog Strix diyorum.2060 ta çok pahalıya geliyor diğer parçalardan kısmak gerekiyor bu sefer de sistem çok kötü oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı