Ryzen 5 2600X ve RTX 2060 sistem için yükseltme önerisi

• Konuyu başlatan Lazi10
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 834

Lazi10

Hectopat
Yer
DE
Ryzen 5 2600X.
ASUS STRIX RTX 2060 Gaming.
MSI B450M GAMING Plus.
X2 Corsair 8 GB 3000MHz.

Selamlar, sistemim yukarıda belirttiğim gibi. Escape from Tarkov için sistem yükseltmesi yapmayı düşünüyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden öneriler için teşekkür ederim.

Sistemin iyi zaten, daha ne kadar yükseltmeyi planlıyorsun ki? Ryzen 5 2600X'i satıp 3600 ya da 3600x'e geçebilirsin bu kadar diyebilirim size.

Sistem gereksinimlerini de karşılıyor siz muhtemelen başka bir sorun yaşıyorsunuz ve bunu parçalara bağladınız. Sağlam bir sisteminiz var şahsi düşüncem bu yönde.

Sistemin iyi zaten, daha ne kadar yükseltmeyi planlıyorsun ki? Ryzen 5 2600X'i satıp 3600 ya da 3600x'e geçebilirsin bu kadar diyebilirim size.

Sistem gereksinimlerini de karşılıyor siz muhtemelen başka bir sorun yaşıyorsunuz ve bunu parçalara bağladınız. Sağlam bir sisteminiz var şahsi düşüncem bu yönde.
Belirttiğim gibi EFT oynuyorum. Daha verimli oynayabilmek adına yükseltme yapmayı düşünüyorum. Yeni gelen veya gelecek olan işlemci veya bileşenler hakkında bilgim yok. Bende burada sorarak bilgi almak istedim.

Maksimum 4-5k düşünüyorum.
Şuan ki sisteminizle oyunda yağ gibi aktığınızı düşünüyorum. Ekran kartı upgradesi bu oyun nezdinde değilde diğer oyunlar için daha üst segment seçilebilir ancak günümüz şartlarından ötürü en az 1 sene ertelemekte fayda var. Yapacağınız en mantıklı olay işlemci yükseltmesi olabilir. Upgradeye tam anlamıya değmesi açısından 3600/3600X değil, R5 5600X alınabilir. Anakartınızda her ne kadar B450 olsa da VRM’ leri kaliteli. Sorunsuz kullanılırsınız.

Şuan ki sisteminizle oyunda yağ gibi aktığınızı düşünüyorum. Ekran kartı upgradesi bu oyun nezdinde değilde diğer oyunlar için daha üst segment seçilebilir ancak günümüz şartlarından ötürü en az 1 sene ertelemekte fayda var. Yapacağınız en mantıklı olay işlemci yükseltmesi olabilir. Upgradeye tam anlamıya değmesi açısından 3600/3600X değil, R5 5600X alınabilir. Anakartınızda her ne kadar B450 olsa da VRM’ leri kaliteli. Sorunsuz kullanılırsınız.
Öneri için teşekkür ederim. Peki sizce 32GB ram mi yapmam daha iyi olur veya daha yüksek MHz olan ram mi almalıyım? Pek bilgim olmadığı için soruyorum.

Öneri için teşekkür ederim. Peki sizce 32 GB RAM mi yapmam daha iyi olur veya daha yüksek MHz olan RAM mi almalıyım? Pek bilgim olmadığı için soruyorum.

Ryzen işlemciler için yüksek MHz RAM tercih edilmesi daha doğru. 16 GB RAM yetiyor da artıyor bile.

Geri
Yukarı