Ryzen 5 2600X ve RTX 2080 vs Ryzen 5 3600 ve RTX 2070'li Sistem

Burada şu sorunun cevabını merak ediyorum. Bir insan 2080 alabilme imkanı varken, neden işlemci darboğaz yapar diye almasın? Darboğaz yaptı diyelim, performansı ne kadar düşer ki? 2070,e kadarda düşeceğini sanmıyorum. Şahsi fikrim, 2080li sistemden yana. İleride işlemciyi yenilemen, ekran kartından daha kolay olur diye düşünüyorum. Valla 2080 Ti benim için hayal, maksimym 2080 alırım ki bu benim nirvanam olur. :)

Burada şu sorunun cevabını merak ediyorum. Bir insan 2080 alabilme imkanı varken, neden işlemci darboğaz yapar diye almasın? Darboğaz yaptı diyelim, performansı ne kadar düşer ki? 2070,e kadarda düşeceğini sanmıyorum. Şahsi fikrim, 2080li sistemden yana. İleride işlemciyi yenilemen, ekran kartından daha kolay olur diye düşünüyorum. Valla 2080 Ti benim için hayal, maksimym 2080 alırım ki bu benim nirvanam olur. :)
Tam konu darboğaz değil işlemci performansı. Teknik olarak darboğaz fakat işlemci kullanımına bağlı değil. Harddisk, güç kaynağı, bellek vb. küçük görülen etmenler sayesinde 2070 ve 2080ti arasındaki performans farkına yakın farklılıklar oluşabiliyor. Biz o an için en iyi performansı vermeye odaklı öneride bulunuyoruz. Düşünce işlemci, bellek vb. şeyler ekran kartına göre daha kolay değiştirilebilir şeyler doğru fakat oyuncuysan bile her şey ekran kartı değil.

Bu iki sisteme de bakabilirsiniz fiyatları daha uygun.

hocam tanrı inandırsın ilk sistemi listeme eklemiştim :D 3600 var hem ben bu galax tır ventustur z gaming tir yok best gpu ever şeyleri varya anladınız siz onlara cok takılırıdım aynı ekran kartının başka markaları sadece 3-5 fps fark ediyormuş bunuda yeni öğrendim .

Bunlar Vatan'a karşılık çok güzel sistemler.

2K güzel de henüz kartlar 2K için çok da yeterli değil.
Hemen hemen 2K’da bir 2080 1080P’deki 1070 kadar FPS veriyor.
1080P’de oynamak için 9600K’da yeter OC yaparsanız rahatlıkla 2080 besleyebilir.

2K güzel de henüz kartlar 2K için çok da yeterli değil.
Hemen hemen 2K’da bir 2080 1080P’deki 1070 kadar FPS veriyor.
1080P’de oynamak için 9600K’da yeter OC yaparsanız rahatlıkla 2080 besleyebilir.
Intel de güzel seçenek. Ayrıca siz belirttiniz iyi oldu 1080P yerine 2K'ya da odaklanılabilir.

2080liyi 2k da ultrada darboğazsız oynarım diyorsunuz ?

Hocam teknobiyotikte b450m ana kart var problem yapar mı? sistemi ordan almayı düşünüyorum ? 2600x beni 2080le yolda bırakırmı 3-4 sene hiç para vermek istemiyorum daha sistem için ?
Hacı zaten 2600X'in şuanda 3600 ile fiyat farkı az. Al işte 3600 ile 2080. 2K'da monitör koyarsın mis gibi kullanrısın. 2080 GPU'su 1080P'de oynanmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı