Ryzen 5 2600X ve RX 580 sistem toplama

İlerde ekleyebilirsiniz bence onları sonuçta değil mi? :) Evet yeterli olacaktır, bütçe rahatlar.

Aslında 2600x yerine 2600 ekleyerek RAM 16 GB ye çıkarılabilir ve sonrasında 450 liralık bi SSD takılarak 7600-7700 civarına getirilebilir ve benim topladığım sistemden çok daha güzel olur :)Benim 144 HZ monitörlü topladığım sistemle aynı fiyata çok daha güçlü bir sistem
Belirteyim dahili güç kaynağı mevcut. Harici almak isterseniz teknobiyotikte kasayı güç kaynaksız şekilde alabilirsiniz. İçindeki güç kaynağı High Power 600W 80+ Bronze. Ucuza geliyor bence dahili şekilde alınca :).
Kasa olarak önerinizi alacağım çok daha uygun ve güzel:)
İlerde ekleyebilirsiniz bence onları sonuçta değil mi? :) Evet yeterli olacaktır, bütçe rahatlar.
Ekran kartının yurt dışından geldiğini söylediniz vergi işin içine girmesin birde ?

Son düzenleme:
@CJack60 @FearlyGhost @Msevket44 Bir sorum olucaktı bu sistemi kurduğum zaman montaj ve ilk bilgisayarın açılması için neler yapamam gerekiyor? Daha önce hiç yapmadığım bi işi yapıcam bu bilgisayarı toplayarak montaj ve kurulum için video varmı bildiğiniz? Kurulum sadece Windows 10'sa Usb ye Windows'u yükleyip basıp direk yükleyebilirmiyim varmı bildiğiniz iyi bir rehber

Edit: Technopat youtube'dan buldum izledim sadece anakart biraz garip geldi montajda.
@CJack60 @FearlyGhost @Msevket44 Hocam montaj sonrası direk USB ile win10 yükleyip sonra tüm güncellemeleri yapsam yeterli mi yoksa önce anakart bios yapmam mı gerekli ?

Son düzenleme:
@CJack60 @FearlyGhost @Msevket44 Bir sorum olucaktı bu sistemi kurduğum zaman montaj ve ilk bilgisayarın açılması için neler yapamam gerekiyor? Daha önce hiç yapmadığım bi işi yapıcam bu bilgisayarı toplayarak montaj ve kurulum için video varmı bildiğiniz? Kurulum sadece Windows 10'sa Usb ye Windows'u yükleyip basıp direk yükleyebilirmiyim varmı bildiğiniz iyi bir rehber

Edit: Technopat youtube'dan buldum izledim sadece anakart biraz garip geldi montajda.
@CJack60 @FearlyGhost @Msevket44 Hocam montaj sonrası direk USB ile win10 yükleyip sonra tüm güncellemeleri yapsam yeterli mi yoksa önce anakart bios yapmam mı gerekli ?
B450 anakartlar 2000 serisi işlemcileri görüyor. İlk önce USB'den UEFI olarak Windows'u kurun. Sonra ise tüm bileşenlerin güncellemesini yapın. BIOS güncellemesi en son olarak yapılabilir.

İSO to Usb programını kurun. Videosu var indirdiğiniz Windows 10' u seçip o program ile de USB seçerek ve bir tiki işaretleyerek dönüştürüyorsunuz yazdırıyorsunuz USB' ye. Sonra Bios ekrana gelip oradan USB seçip kuruluma başlayacaksınız.
Technopat' ın sistem toplama videoları mevcut onları bol bol izleyin olur da yapamazsanız en kötü ihtimal bilgisayardan anlayan birine götürün yada çağırın yardım etsin. Montaj pek zor değil ama kablolar benim kafamı yakan cinsten :).

Abilerim bir şey benim dikkatimi çekti nanokatolog adlı siteyi araştırdım fakat kararsız kaldım biraz 1 haftada ürün gelmesi iyi fakat 1-1.5 ay'da geleceğini söyleyenler var yorumlarda sizler daha önce alışveriş yaptınız mı? Bilginiz varmı acaba güvenebilir miyim ?
@Msevket44 @CJack60 @FearlyGhost
Düzenleme : Sistemi Türkiye'den toplama kararı aldım.Elektronik ürünlerde mutlaka garantiye ihtiyaç duyulacağını düşünen birisi olduğum için.Anakart konusunda kararsızım acaba
gigabyt B450M mi yoksa MSI B450M GAMING PLUS AM4 DDR Micro ATX Anakart

Son düzenleme:
Abilerim bir şey benim dikkatimi çekti nanokatolog adlı siteyi araştırdım fakat kararsız kaldım biraz 1 haftada ürün gelmesi iyi fakat 1-1.5 ay'da geleceğini söyleyenler var yorumlarda sizler daha önce alışveriş yaptınız mı? Bilginiz varmı acaba güvenebilir miyim ?
@Msevket44 @CJack60 @FearlyGhost
Siteye güvenebilirsiniz ürünler yurt dışından geldiği için o an stoklarda yoksa 1 aya kadar bekleyebilirsiniz.Diğer türlü bir problem olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı