Ryzen 5 2600X ve ASUS RX 580 Sistem Toplama

almibel

Hectopat
Yer
Kanada
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
2600x alacağına 2600 veya 3600 al. Sistemin geri kalanı iyi, RX580 yerine RX570 alıp, SSD koyabilirsin.
Hiç uğraşmayın bence, doğrudan şu sistemi almanızı öneririm.

1660 Ti modelini tek geçerim. RX580 ile takılı kalmayın. Bu fiyata harika bir sistem kaçırmayın.
Anakartı, RAM'i, SSD'si, Kasa'sı kötü.

128 GB bile olsa SSD almalısınız bence. En azından Windows ve sıkça oynadığınız oyunu veya programları kurabilirsiniz.

Tamamdır zaten ona sonradan karar verdim ssd alacağım. Teşekkürler

Hiç uğraşmayın bence, doğrudan şu sistemi almanızı öneririm.

1660 Ti modelini tek geçerim. RX580 ile takılı kalmayın. Bu fiyata harika bir sistem kaçırmayın.

Ama 1660ti biraz pahalı kaçıyor.

2600x alacağına 2600 veya 3600 al. Sistemin geri kalanı iyi, RX580 yerine RX570 alıp, SSD koyabilirsin.

Anakartı, RAM'i, SSD'si, Kasa'sı kötü.

570 ile 580 arasında ki fark çok olur mu ? vede SSD alacağım

2600X işlemci 2600 ile değiştirilmeli. Ram gerekiyorsa 8'e düşürülmeli. RX 590 Nitro+ takılmalı. SSD alınmalı. Hayırlı olsun.

2600X yerine yukarı da tavsiye edildiği gibi 3600 ile değiştirdim. 16 GB Ram de kesin karar aldım 8'e düşürmeyeceğim. Ekran kartı olarak Ram'i düşürmeyeceğim için RX590 Nitro ile değiştirince ekran kartını pahalı oluyor

•Son Durum: İşlemci Ryzen 5 3600 ile değiştirildi. Kasa kendinden PSU'lu olarak ASTRO 650W 80PLUS POWER ile değiştirildi. SSD eklendi. Ekran kartı ASUS RX570 ROG STRIX 4GB ile değiştirildi.

Son düzenleme:
3600'ı ne yapacaksınız? Ekran kartından kısmanın mantığı nedır?
Siz de biliyorsunuz ki arkadaşın aldığı ekran kartı da oldukça iyi, ve ekran kartı en kolay upgrade olan parçalardan bir tanesidir. İlerde satar, üstüne biraz daha koyup 2080 falan alır :d

3600 Mantıklı karar.

3600'ı ne yapacaksınız? Ekran kartından kısmanın mantığı nedır?

RX570 ile 580 arasında 10 FPS fark vardı zaten onun için çok fazla düşündüm fakat işlemci için ekran kartından kısmakta mantıksız geldi evet. Yine düşünücem.

İYİ bir sistemde ssd kullanmani tavsiye ederim onun disinda iyi bir makina olur cogu oyunu full ayarlardada oynardin

Ssd taktım onda sorun yok.

Siz de biliyorsunuz ki arkadaşın aldığı ekran kartı da oldukça iyi, ve ekran kartı en kolay upgrade olan parçalardan bir tanesidir. İlerde satar, üstüne biraz daha koyup 2080 falan alır :d

3600 Mantıklı karar.

İlerde satma gibi şeyleri hiç düşünmüyorum ondan işlemciyi yine 2600 e falan çevirip ekran kartını RX580 e çevirebilirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı