Ryzen 5 3600 yük altında 88 derece görüyor

Ceyhun9771

Centipat
Merhaba, bugün kurduğum sistemde Ryzen 5 3600 yük altında 88 dereceyi görüyor. Boşta 60 derece.
Acaba bir şeyi yanlış mı yaptım ya da stok soğutucu yetersiz mi kalıyor?

Sistem:
3600 - MSI RX 5600XT Mech OC - 2X Corsair vengaence 3000 MHz - Corsair Spec Delta - Samsung Evo 860.

Stock soğutucu kullanılmaz.
Ekran kartım 55 dereceyi geçmiyor ama CPU 88 dereceyi görüyor. 300 TL'ye kadar tüm soğutucuları alabilirim.

Merhaba, bugün kurduğum sistemde Ryzen 5 3600 yük altında 88 dereceyi görüyor. Boşta 60 derece.
Acaba bir şeyi yanlış mı yaptım ya da stok soğutucu yetersiz mi kalıyor?

Sistem:
3600 - MSI RX 5600XT Mech OC - 2X Corsair vengaence 3000 MHz - Corsair Spec Delta - Samsung Evo 860.

Hocam benim arkadaştada var ve stok soğutma ile 95 dereceyi görüyor 3600 için stok soğutucu çok yetersiz iyi bir hava soğutma almanız lazım ve evet gayet normal bu sıcaklık (stok)

Stok soğutucu kullanılmaz demek yersiz, kullanan ve işlemcisi daha serin çalışan bir sürü insan var. Kasanız da kötü bir kasa değil ama sıcaklıklar biraz anormal, özellikle boşta 60 derece olması. Aynı işlemciyi kullanıyorum yükte 60 dereceyi görmüyor. Kasanın kapağını açıp deneyin, boşta 45 derecelere inmiyorsa soğutucu tam oturmamış olabilir.

Soğutucunun ayaklarının düzgün oturduğundan emin olun.
Boşta 60 derece cidden yüksek bir rakam.
Bütçeniz varsa sıvı soğutmaya yönelin.

Stok soğutucu kullanılmaz demek yersiz, kullanan ve işlemcisi daha serin çalışan bir sürü insan var. Kasanız da kötü bir kasa değil ama sıcaklıklar biraz anormal, özellikle boşta 60 derece olması. Aynı işlemciyi kullanıyorum yükte 60 dereceyi görmüyor. Kasanın kapağını açıp deneyin, boşta 45 derecelere inmiyorsa soğutucu tam oturmamış olabilir.

Hocam donanım arşivi ve vok un 3600 incelemesini izlerseniz stok soğutucunun yetmediğini söylüyorlar ve kasasında 6 adet Arctic fan kullanan arkadaşım da aynı şeyleri söylüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı