Ryzen 5 3400G sistem toplama

pckullanıcı

Hectopat
Daha fazla  
Yarın veya diğer günler sipariş vereceğim.

Ryzen 5 3400G.
8*2 Dual 16 GB RAM 3000MHz.
Gigabyte B450 anakart.
Kioxia 240GB SSD.
FSP 550Watt 80+ PSU.
Ranker virgo RGB kasa.

Bu sistemde CS:GO, LoL, ETS 2, PES 18, GTA 5 gibi oyunlar oynayacağım kasma donma falan olur mu? (1 TB HDD var bende)
İleride ekran kartı takacağım 1 sene sonra falan.

Son düzenleme:

Ryzen 5 3400G.
Gigabyte B450 anakart.
Kioxia 240GB SSD.
FSP 550Watt 80+ PSU.
Ranker virgo RGB kasa.

Bu sistemde CS:GO, LoL, ETS 2, PES 18, GTA 5 gibi oyunlar oynayacağım kasma donma falan olur mu? (1 TB HDD var bende)

Attığın oyunları oynatabilir. Ama sistem geliştirilmeyecekse RX 560 ve belki 570 ile daha güzel bir sistem dizilebilir.

Attığın oyunları oynatabilir. Ama sistem geliştirilmeyecekse RX 560 ve belki 570 ile daha güzel bir sistem dizilebilir.

Şimdilik ekran kartsız kullanacağım pek bütçem yok.

Sıkıntı yok değil mi?

Kioxia SSD'ler kronik sorunlu olarak biliniyor, o SSD yerine bunu veya Apacer'ı öneririm. Bütçe azıcık artarsa da bunu öneriyorum. Bütçeyi çok zorlamazsa RAM'leri 3200MHz'e çıkartabilirsiniz, APU olduğu için güzel bir performans artışı olur.

Ayrıca sistem toplam kaç TL? Bütün parçaların fiyatlarını tek tek yazarsanız daha iyi olur. Anakartı da Gigabyte B450 olarak belirtmişsin fakat Gigabyte'ın tonla B450 çipsetli anakartı mevcut, hangisini söylüyorsunuz?

Ryzen 5 3400G.
Gigabyte B450 anakart.
Kioxia 240GB SSD.
FSP 550Watt 80+ PSU.
Ranker virgo RGB kasa.

Toplam kaç TL'ye toplayacaksınız?

Kioxia SSD'ler kronik sorunlu olarak biliniyor, o SSD yerine bunu veya Apacer'ı öneririm. Bütçe azıcık artarsa da bunu öneriyorum. Bütçeyi çok zorlamazsa RAM'leri 3200MHz'e çıkartabilirsiniz, APU olduğu için güzel bir performans artışı olur.

Ayrıca sistem toplam kaç TL? Bütün parçaların fiyatlarını tek tek yazarsanız daha iyi olur. Anakartı da Gigabyte B450 olarak belirtmişsin fakat Gigabyte'ın tonla B450 çipsetli anakartı mevcut, hangisini söylüyorsunuz?

3600 falan bu sistem daha üstüne çıkamam. Gigabyte B450M-S2H modeli.
Gayet güzel sistem. Yanına bir de RX580 veya GTX 1650S koyduk mu mükkemmel olur.

Aynn öyle düşünüyorum hocam. Ama 1 sene sonra falan alacağım ekran kartı.
Toplam kaç TL'ye toplayacaksınız?

3500 3600.

@pckullanıcı Kioxia SSD ile Patriot Burst arasında 25 lira fark var, Patriot Burst almanı öneriyorum.

Kioxia'yı aklınızdan silin zaten, aynı fiyatta Apacer olana bakabilirsiniz fakat önerim DRAM'e sahip olmasından dolayı Patriot Burst olacaktır.

@pckullanıcı Kioxia SSD ile Patriot burst arasında 25 lira fark var, Patriot burst almanı öneriyorum.

Kioxia'yı aklınızdan silin zaten, aynı fiyatta apacer olana bakabilirsiniz fakat önerim DRAM'e sahip olmasından dolayı Patriot burst olacaktır.

SSD dışında sistem iyi mi? Sıkıntı olmaz değil mi oyunlarda?

Geri
Yukarı