Ryzen 5 3400G vs Athlon X4 950 + RX 560 4 GB

Mersinli33

Hectopat
Makaleler
2
Şu an Athlon X4 950 ve RX 560 4 GB kullanıyorum. İkinci elden satıp Ryzen 5 3400G almaya değer mi? Kullandığım RAM'ler 2x8 GB 2400 MHz.

Not: Eğer APU alırsam yanına bir ekran kartı alamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hahahah :) Kaç yılındasınız 2005 mi?
Merak etmeyin 2005 de de Overclok yaptım 2019 da da. Herkese süper anakart yok. Herkesin elindeki çipler her hızda her voltaj da çalışmaz. Herkesin kasası bir değil havalandırması farklı. Herkesin güç kaynağı farklı, belleklerinin soğutucusu bir değil.

Bu söylediklerimin hepsi bir bile olsa biri diğerinin çıktığı hıza çıkamayabilir. Aynı hıza çıktı diyelim gerektiği kadar prime 95 tersini geçecekmi o da belli değil.
Overclock pahalı bir hobidir. Hiç bir zaman bedava hız kazanma olarak düşünmeyin.

Ben ekran kartlarında voltaj regülatörü yok iken kurşun kalemle yol çizerek fazla voltaj gitmesini sağlayıp öyle overclock yaptım. O yüzden benimle overclock mevsuzunda tartışmazsanız memnun olurum.

Son düzenleme:
Merak etmeyin 2005 de de Overclok yaptım 2019 da da. Herkese süper anakart yok. Herkesin elindeki çipler her hızda her voltaj da çalışmaz. Herkesin kasası bir değil havalandırması farklı. Herkesin güç kaynağı farklı, belleklerinin soğutucusu bir değil.

Bu söylediklerimin hepsi bir bile olsa biri diğerinin çıktığı hıza çıkamayabilir. Aynı hıza çıktı diyelim gerektiği kadar prime 95 tersini geçecekmi o da belli değil.
Overclock pahalı bir hobidir. Hiç bir zaman bedava hız kazanma olarak düşünmeyin.

Ben ekran kartlarında voltaj regülatörü yok iken kurşun kalemle yol çizerek fazla voltaj gitmesini sağlayıp öyle overclock yaptım. O yüzden benimle overclock mevsuzunda tartışmazsanız memnun olurum.
RAM bileşeninden bahsediyoruz, sayın padişah bey. Affınıza sığınıyorum her şeyi siz daha iyi bilirsiniz. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı