Ryzen 5 3500 ve RX 5600 XT darboğaz sorunu

shyzeq

Hectopat
Oyunlarda nedense drop sorumu yaşıyorum darboğaz olmaz dediğim bir sistemde. Darboğazı halledebilmek için önerileriniz neler acaba? Normal de Ryzen 5 3500 o kadar önerilmiyor da bu kadar olacağını düşünmedim. 🙂

Not: İşlemci değişikliği için öneri yapmayın şu an alabilecek durumum yok.

O ayarı görmemiştim fakat biraz daha kurcalarım. Ve yüksek performansa almıştım.

O ayarı da denedim.

Evet B450M anakart kullanıyorum deneyebilirim fakat ne kadar yapmam ve ayarlarını nasıl yapabiliceğimi bilmiyorum.

Şu an bilgisayar başında değilim fakat örnek Fortnite oyununda CPU %100 iken GPU %60-80 arası gezıliniyordu. Size atmaya çalışacağım.

1920X1080 çözünürlük.

Arttırdım fakat pek değişen bir şey olmadı. Acaba ekran kartının saat değerlerini düşürsem darboğaz azalabilir mi?

Oyun içi test atarsanız sevinirim.

Oyun içi test atarsanız sevinirim.

Virtual Super Resolution ile GTA 5'te FPS kaybı olmadan 100 FPS üzeri oynayabildim ve ortalama kullanım GPU %99 ve CPU %50-70 arası kullanılıyor fakat burada darboğaz söz konusu değil fakat buna rağmen FPS düşmesi söz konusu. Çok hızlı giderken aniden FPS frop olup GPU kullanımı düşüp tekrardan 99 falan oluyor.

Virtual Super Resolution ile GTA 5'te FPS kaybı olmadan 100 FPS üzeri oynayabildim ve ortalama kullanım GPU %99 ve CPU %50-70 arası kullanılıyor fakat burada darboğaz söz konusu değil fakat buna rağmen FPS düşmesi söz konusu. Çok hızlı giderken aniden FPS frop olup GPU kullanımı düşüp tekrardan 99 falan oluyor.

RAM'den kaynaklanıyor olabilir mi bu drop. Siz yine de ekran kartını son sürümü yükseltin (20.9.1) bende de takılmalar oluyordu aynı kartta üstte yazdığım sürüme geçince düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı