Ryzen 5 3600 ve RX 5600 XT darboğaz

Sürücüyü güncelledim keskinlik çok arttı niyeyse. kontrastı düşürdüm yine düzelmedi ama o önemli değil. ekran görüntüsü alamadığım için elle yazıyorum;
High Ayarlar;
GPU 60 Derece %83 kullanım 1,6 Ghz
Mem 68 Derece 1,7GB kullanım 1,7 Ghz
CPU 58 Derece %5 kullanım 3,6 Ghz
10-11 Gb RAM
67 FPS
Extreme Ayarlar;
GPU 65 Derece %90 kullanım 1,6 Ghz
Mem 68 derece 2Gb kullanım 1,7 Ghz
CPU 60 Derece %4 kullnım 4,1 Ghz
9-10 Gb RAM
30-40 FPS
Tartışma yapmayı bırakın. @Cem Yağız kral verdiğim çözümleri denedin mi?

Ortada darboğaz yok kral rahat ol Minecraft için bu değler normal. Çözünürlüğü yüksek tutmaya çalış. Telaşlanmana gerek yok hiçbir sorun gözükmüyor. Minecraft zaten hafif bir oyun. 520M ile bile ben o oyunu 60 FPS üzeri oynuyorum yani senin ekran kartının o kullanım değeri normal. Sadece çözünürlüğü 1080P tutmaya çalış bu yeterli.

Ortada darboğaz yok kral rahat ol Minecraft için bu değler normal. Çözünürlüğü yüksek tutmaya çalış. Telaşlanmana gerek yok hiçbir sorun gözükmüyor. Minecraft zaten hafif bir oyun. 520M ile bile ben o oyunu 60 FPS üzeri oynuyorum yani senin ekran kartının o kullanım değeri normal. Sadece çözünürlüğü 1080P tutmaya çalış bu yeterli.
1060 ve 580 kullanna arkdaşlarım aynı shaderda 100 FPS alıyor hemde extreme. Ben High'da 60 FPS, oda anca. Yinede normalmi? Amacım en iyi FPS'leri almak değil ama ortada bariz güç ve performans farkı var.

Geri
Yukarı