Ryzen 5 3500U dahili grafik kartı nasıldır?

X_HoQaBaZz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben kısa bir zaman sonra bu HP ProBook 455R G6 (8AB83ESA) Notebook laptobu almayı düşünüyorum. Acaba oyun oynarken dahili GPU işlemciyi yorarak bilgisayarın daha fazla ısınmasına yol açar mı ve bu uzun vadede bilgisayarın ömrünü olumsuz yönde etkiler mi? Bilgisayarı kullanan arkadaşlar memnunlarsa belirtsinler lütfen. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
3000 TL ve 4000 TL arasında alacaksanız size şöyle sıralamak istiyorum;

1. MX150
2. Radeon 540X, Radeon RX 540, Radeon 540
3. Vega 8(Çift kanal RAM ile güzel performans olacak)
4. MX130
5. Radeon 535

@SunSet bu alacağım laptopta 8Gb tek kanal ram var. Aldiktan 1 ay sonra falan bi 8 Gb daha ekleyip 16 yapıcam. Oynayacağım oyunlar Gta5, Cs:Go, Far Cry 3,4. Sizce yeterli olur mu? Birde mühendislik programları kullanacağım tercihim bu yüzden Ryzen oldu, çok çekirdek performansından dolayı.

Çift kanal yapacaksanız Vega 8 yeterli olacaktır. Dediğiniz oyunları oynayabilirsiniz. Ben HD6610M ile dediğiniz oyunları oynadım ve bitirdim. ;)

Hocam bu fiyata çok daha iyi bilgisayarlar alınabilinir fakat benim önerim şu bilgisayardan yana olacak, HD ekrana sahip SSD’si var ve harici ekran kartına sahip. Radeon 540 Vega 8 ile hemen hemen aynı seviyede, oyundan oyuna üstünlükleri değişiyor, harici ekran kartını kullandığınız oyunda işlemciden daha fazla performans alabilirsiniz, tek eksi yanı 4 GB Ram’i olması. 2x8 GB ile upgrade edip, bir de HDD veya SSD aldığınızda(depolama için) uzun süre kullanacağınızı düşünüyorum.

Acer A315-42 AMD Ryzen 5 3500U 4GB 256GB SSD Linux Radeon 540 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar NX.HF8EY.002
Acer A315-42 AMD Ryzen 5 3500U 4GB 256GB SSD Linux Radeon Fiyatı

@hawkeyes Acer önermem. Sorun yaşayan modellerden bir tanesi. Lenovo daha iyi markası da öyle. Acer'ın servisi de beş para etmez. Servise gönderirken senden kargo ücretide alan bir servisi var. Ben çok sorun yaşadım kendisiyle. Bende A315-41G modeli vardı kasası da sağlam değildi. Kronik yazılım sıkıntıları yaşadım. Önerdiğiniz model de sorun yaşayan kesim var.

@hawkeyes Acer önermem. Sorun yaşayan modellerden bir tanesi. Lenovo daha iyi markası da öyle. Acer'ın servisi de beş para etmez. Servise gönderirken senden kargo ücretide alan bir servisi var. Ben çok sorun yaşadım kendisiyle. Bende A315-41G modeli vardı kasası da sağlam değildi. Kronik yazılım sıkıntıları yaşadım. Önerdiğiniz model de sorun yaşayan kesim var.
Teknoloji şans işidir, Acer’den çok memnun olan da var, Lenovo’dan nefret eden de var. Kasa olarak maalesef Lenovo’da sağlam değil(bu bütçe aralığında), servisine bir şey diyemem bir tecrübem olmadı. Sadece ekran ve harici ekran kartı artısı olduğundan önerdim, 1366x768 ile 1920x1080 arasında gerçekten çok fazla fark var, 1366x768 gözü çok fazla yoruyor ve yazılar bile piksel piksel gözüküyor. Yine de 3600-3700 TL 3500u’lu bir bilgisayara verilmemeli diye düşünüyorum. Daha uyguna kesinlikle bulunabilinir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı