Ryzen 5 3500U dahili grafik kartı nasıldır?

@hawkeyes Tavsiye ettiginiz laptop 3000 Tl ve 4 gb ram var. Zaten 2 gb ekran kartı kullanıyor. Ram yükseltmesi yapmak istersem 4 gb rami çıkartıp 2 tane 8 takmam lazım bu da nerdrn baksan 450 500 tl ve 256 gb ın yeteceğini düşünmüyorum. GTA 5 şuan 85-90 gb civarında. 1080p olması güzel ama zaten Vega 8 oyunlarda 1080 p de çok da iyi iş yapmayacaktir:) Yine de teşekkürler.

tamamen yanlış,3500u vega 8 kullanıyorum 2400 mhz 8gb ramım vardı.Geçen yaz +8gb 2400 mhz daha aldım 1080p high-normal ayarlarda min:54 max: 113 ort:71 fps alıyorum

Ryzen Controller ve uProf indirip güçlendirebilirsiniz. Drop yeme olayı ve yüksek FPS'de 60Hz sabitlersek bile neden kasa kasa gösteriyor onu çözemedim.

@hawkeyes Bende çift slot ve 8GB RAM var ama yine drop oluyor. Acaba VRAM düşük olması ve RAM'den alması mı performansı düşüyor? Harici kartıma Overclock yapamadım ama harici kartım daha düşükte daha az drop olayı yaşıyor.

Drop olması için ya HDD-SSD sıkıntısı vardır diyebilirim ya da sıcaklıktan dolayı. Eğer ki bu ikisinden de olmadığına eminseniz Windows’u kaldırıp temiz bir şekilde tekrar kurmanızı öneririm. Aklıma başka bir sorun gelmiyor maalesef.

Drop sıcaklık ise o sıkıntı değil, Ryzen Controller ile ayarlıyorsun. HDD var o zaman ondan da olabilir ama HDD normal FPS oyunlarda da ilişkisi var mı bilmiyorum.

Drop icin CPU kullanımı %100 olmalı, CS'yi idare eder 4 Core 8 threadslik bir CPU o,muhtemelen HDD'de sıkıntı vardır.Veya pil tasarruf modunda oynuyorsundur Yüksek performansa ayarlamanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı