Ryzen 5 3500U sistemde Minecraft'ta FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Who_cr33ps

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 2400 MHz
SSD veya HDD modeli
Hynix NVMe 512GB
Ekran kartı
Radeon Vega 8
Anakart
Lotus_DA
İşlemci
Ryzen 5 3500U
Acer Aspire A315-23 laptop kullanıcısıyım. Sistemim TLauncher üzerinden oynarken 1080P'de 40 ile 110 FPS araliginda dolaşıyor. V-Sync açtığım zaman 60 FPS'te kalmıyor arada drop yiyorum. Orijinal Minecraft Launcher satın alip oynasam FPS farkı olur mu? Drop olayı ortadan kalkar mı?

Acer Aspire A315-23 laptop kullanıcısıyım. Sistemim Launcher üzerinden oynarken 1080P'de 40 ile 110 FPS araliginda dolaşıyor. V-Sync açtığım zaman 60 FPS'te kalmıyor arada drop yiyorum. Orijinal Minecraft Launcher satın alip oynasam FPS farkı olur mu? Drop olayı ortadan kalkar mı?

Hocam şu Aspire modelleri almayın artık adamlar içine U işlemciyi koyuyor ondan sonra neden oyunlarda performans alamıyorum bu laptoplar ofis laptoplarıdır ve oyunlarda maksimum vereceği performans budur

FPS değerinin orijinal olmasıyla ilgili yoktur ancak Minecraft gibi ihtimallerin hayal gücünüzle kısıtlı olduğu bir oyunda fiyat bin lirada olsa almaya değer. Minecraft bazen çok iyi sistem isteyen bazen de ortalama sistemlerle çalışan bir oyun yani sürekli yamalanma içerisinde hangi sürümü ne ile kullandığını belirtmediğiniz için buradan ne söylesek az kalıyor. Performans ve verimlilik için Google da pek çok oyun sürümleri mevcut ve kullandığınız Launcher bunları destekliyor sizin işinize yaracak olanı tespit edip onu Launcher üzerinden kurabilirsiniz.

FPS değerinin orijinal olmasıyla ilgili yoktur ancak Minecraft gibi ihtimallerin hayal gücünüzle kısıtlı olduğu bir oyunda fiyat bin lirada olsa almaya değer. Minecraft bazen çok iyi sistem isteyen bazen de ortalama sistemlerle çalışan bir oyun yani sürekli yamalanma içerisinde hangi sürümü ne ile kullandığını belirtmediğiniz için buradan ne söylesek az kalıyor. Performans ve verimlilik için Google da pek çok oyun sürümleri mevcut ve kullandığınız Launcher bunları destekliyor sizin işinize yaracak olanı tespit edip onu Launcher üzerinden kurabilirsiniz.
Hocam 1.20.1 sürümünü kullanıyorum.
Orijinal oyun şuan 200tl almak mantıklı mı sizce ?

Aynı modeli anneme aldık Java sürümünde bu tarz sıkıntılar yaşamanız normal cihazın işlem gücü çok düşük. Bedrock sürümünü oynarsanız stabil 200-250 FPS alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı