Ryzen 5 3600 4.3 OC dengesiz sıcaklık değerleri

Cinebench testi yaptınız mı? Yaptıysanız skor nedir? 4.2GHz 1.2 v 3750P - 4.2GHz 1.125V denedim şu an normalde performans düşüyor diye oralara hiç inmemiştim 3675P aldı. Bu puan farkının illaki etkisi olur diye düşünüyorum.

Cinebench yapmadım hiç. Link bırakırsanız indirip test ederim. Kaç dakika sürüyor?

Dostum bu sıcaklık dalgalanması gayet normal bir durum, işlemcin boştayken anakartının veriği voltaj değerleri sürekli değiştiği için ani yükselmeler vs. olabiliyor. Farkettiysen bu dalgalanmlar oyuna girdiğinde ortadan kalkıyor çünkü işlemcin sabit bir voltaj veriyor. Ben de Ryzen 5 3600 kullanıyorum, 4.4 GHz'de 1.22V veriyorum. Tamamen boşta 34 derece, google'da birşeylere bakarken falan 38-50 arası dalgalı, oyunlarda ise maksimum 55 falan. Yani gayet normal bir durum.
Bu arada Cinebench R20'de 4009 Multi, 513 Single Core puanı alıyorum.
Cinebench yapmadım hiç. Link bırakırsanız indirip test ederim. Kaç dakika sürüyor?
2 dakika falan sürüyor, 4.2 Ghz'de kullanıyorsan 3800 civarı bir puan alman lazım.

Dostum bu sıcaklık dalgalanması gayet normal bir durum, işlemcin boştayken anakartının veriği voltaj değerleri sürekli değiştiği için ani yükselmeler vs. olabiliyor. Fark ettiysen bu dalgalanmlar oyuna girdiğinde ortadan kalkıyor çünkü işlemcin sabit bir voltaj veriyor. Ben de Ryzen 5 3600 kullanıyorum, 4.4 GHz'de 1.22V veriyorum. Tamamen boşta 34 derece, Google'da birşeylere bakarken falan 38-50 arası dalgalı, oyunlarda ise maksimum 55 falan. Yani gayet normal bir durum.
Bu arada Cinebench R20'de 4009 multi, 513 Single Core puanı alıyorum.

2 Dakika falan sürüyor, 4.2 GHz'de kullanıyorsan 3800 civarı bir puan alman lazım.

3415 çıktı. Ama şeyden herhalde arkada CS:GO, Discord, Dragon Center, falan açıktı.

Geri
Yukarı