Ryzen 5 3600 95 derece ve maximum 3.7 MHz değer üretiyor

bilallica

Hectopat
RAM
322 g
Ekran kartı
rtx 2060 super
Anakart
msi b450m ac
İşlemci
ryzen 5 3600
Merhaba. Daha önce termal macun değiştirdim 1 hafta oldu, stok soğutucu var maximum 1900 RPM de dönüyor. Corona ile render alıyorum ve CPU maximum 3.7 MHz de çalışıyor. Ben bu mereti nasıl OC yapacağım acaba, bu ısınma anormal geliyor bana.

Merhaba. Daha önce termal macun değiştirdim 1 hafta oldu, stok soğutucu var maximum 1900 RPM de dönüyor. Corona ile render alıyorum ve CPU maximum 3.7 MHz de çalışıyor. Ben bu mereti nasıl OC yapacağım acaba, bu ısınma anormal geliyor bana.

Siz onu stok soğutuyla OC yaparsanız yarın hangi işlemciyi almalıyım diye konu açarsınız harici bir soğutucu almanız lazım stok soğutucu çok dandik.

Merhaba önce 3,7GHz(3700MHz) oluyor, konuya gelelim OC yapmadan önce sıvı soğutma gerekiyor 3600 serisi ısı olarak zaten yüksek ısıda çalışıyor, genel olarak AMD öyle zaten, sıvı soğutma takarak yapmanız lazım, OC için çeşitli videolar var. Technopat ekibininde önerisi var

hocam bilgiliyim daha önce kule tipi b üyük soğutucu kullandım, ryzen 9 vardı, fakat bu lanet 3600 için stok soğutucu yeter sandım, termal macun dayandıramıyorum artık. kasam çok küçük itx, o yüzden sıvı değil de fanlı soğutucu lazım. scyhte kullandım daha önce. bana çok da pahalı olmayan max 1000 tl bütçeli bir ürün önerebiliecek var mı acaba ?

Geri
Yukarı