Ryzen 5 3600 stock soğutucuda 95 derece

Fishard

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, CPU sıcaklığım boşta 85 derece, oyun esnasında 95 derecelerde geziyor. Sistemin genel parçaları şu şekilde; Corsair carbite Spec Delta kasa - ASUS TUF B450 PRO G.- Ryzen 5 3600 ve stock soğutucu. Soğutucu sabit onu kontrol ettim. BIOS ayarlarında CPU Core ratio Auto modda ve değişikliğe izin vermiyor. Bu stock soğutucu için bile yüksek bir derece. Termal macun değiştirmek dışında yapabileceğim bir şey var mı?

Vallahi bende aynı kasa ve işlemciye sahibim. Benim CPB açıkken boşta 60 derecelerdeydi. O bana fazla geldi CPB'yi kapattım 45'e indi.

Hayır. Kullanmalısınız. Sadece biraz ısınıyor. Bu arkadaşınki biraz daha anormal durumu.

Evet anormal. Ama neden acaba? Kendiniz diyorsunuz benimki 60 dereceydi diye.

Merhabalar, CPU sıcaklığım boşta 85 derece, oyun esnasında 95 derecelerde geziyor. Sistemin genel parçaları şu şekilde; Corsair carbite Spec Delta kasa - ASUS TUF B450 PRO G.- Ryzen 5 3600 ve stock soğutucu. Soğutucu sabit onu kontrol ettim. BIOS ayarlarında CPU Core ratio Auto modda ve değişikliğe izin vermiyor. Bu stock soğutucu için bile yüksek bir derece. Termal macun değiştirmek dışında yapabileceğim bir şey var mı?

İşlemciyi nereden ne zaman aldığınızı söyler misiniz?

hocam biostan ayar yapmanız gerekiyor bi bakın
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorularıma cevap verir misin?
  • Hangi marka-model macun sürdün?
  • Macunu yanlış sürmüş olabilirsin. Doğru şekilde sürdüğüne emin misin?
  • Eksik-fazla sürmüş olabilir misin?
  • Soğutucuyu tam olarak sabitlememiş olabilir misiniz? Soğutucuyu salladığınız zaman yerinde sıkıca duruyor mu yoksa sağa sola oynuyor mu?

Geri
Yukarı