Ryzen 5 3600 stock soğutucuda 95 derece

Fishard

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, CPU sıcaklığım boşta 85 derece, oyun esnasında 95 derecelerde geziyor. Sistemin genel parçaları şu şekilde; Corsair carbite Spec Delta kasa - ASUS TUF B450 PRO G.- Ryzen 5 3600 ve stock soğutucu. Soğutucu sabit onu kontrol ettim. BIOS ayarlarında CPU Core ratio Auto modda ve değişikliğe izin vermiyor. Bu stock soğutucu için bile yüksek bir derece. Termal macun değiştirmek dışında yapabileceğim bir şey var mı?

BIOS'tan Core Performance Boost kapatın, normal. Maalesef berbat bir soğutucu, ben de aynı değerleri görüyorum. O ayarı kapatınca 50-60 derece arasında çalışıyor işlemcim.

Merhabalar, CPU sıcaklığım boşta 85 derece, oyun esnasında 95 derecelerde geziyor. Sistemin genel parçaları şu şekilde; Corsair carbite Spec Delta kasa - ASUS TUF B450 PRO G.- Ryzen 5 3600 ve stock soğutucu. Soğutucu sabit onu kontrol ettim. BIOS ayarlarında CPU Core ratio Auto modda ve değişikliğe izin vermiyor. Bu stock soğutucu için bile yüksek bir derece. Termal macun değiştirmek dışında yapabileceğim bir şey var mı?
CPB'yi kapatınca kaça düştüğünü günceller misin lütfen. Benim Ryzen 5 3600 yolda. Ben hevesle bilgisayarı monte edip açtığımda 85 derece mi göreceğim şimdi?

Aynı kasa ve işlemciye sahibiz bendeki sıcaklık değerleri (boşta)

1595180839368.png

CBP kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı