Ryzen 5 3600 96 dereceleri gördü

Core Performance Boost ayarı açıkken görebilir. Ben de aynı işlemciye sahibim ancak 90 ı görmedim hiç. Belki de yaptığım işlemlerle alakalıdır. Core Performance Boost ayarını kapattığımda genelde 50-60 arasında geziyor ve çok bir performans kaybı yok en azından ben hissetmedim.
CPB ne oluyor tam olarak nasıl kapatılıyor ve kapatılmasının ne zararı olur ?

CPB ne oluyor tam olarak nasıl kapatılıyor ve kapatılmasının ne zararı olur ?

İşlemcinin frekansını arttırıyor. Normalde kapalıyken 3.6 ghz sabit kalır ama açıkken 4.2 ghz ye kadar çıkabilir.
BIOS tan kapatabilirsiniz ancak anakarta göre değişiyor sanırım. Ben de AMD CBS diye bir menü altında buldum ayarı ordan kapattım.Anakartım asus.

Ben kapattım ve oyunlarda aşırı bir fark görmedim. Ama render veya diğer işlemlerde bu önemli olabilir.

İşlemcinin frekansını arttırıyor. Normalde kapalıyken 3.6 ghz sabit kalır ama açıkken 4.2 ghz ye kadar çıkabilir.
BIOS tan kapatabilirsiniz ancak anakarta göre değişiyor sanırım. Ben de AMD CBS diye bir menü altında buldum ayarı ordan kapattım.Anakartım asus.

Ben kapattım ve oyunlarda aşırı bir fark görmedim. Ama render veya diğer işlemlerde bu önemli olabilir.
Dostum çok teşekkürler, 65,66 derecelere kadar düştü biraz fps oynadı ama 130lardan 100e indi ama monitör zaten 75hz daha fazlası işime yaramaz tekrardan çok teşekkürler.

Geri
Yukarı