Ryzen 5 3600 ani sıcaklık artışı

Böyle bir işleme girişmeden önce arka planda çalışan uygulamalarınızı ve güncellemeleri kontrol edin. İşlemciniz kronik sorun değil o konuda içiniz rahat olsun. Çokta güzel bir işlemci Fiyat/Performans konusunda özellikle. Stok fanlar çoğu zaman yeterli gelmeyebilir. İntel içinde aynı durum söz konusu malesef. Arka planda uygulamaları kontrol edin boşta sistemi kullanan varmı güncelleme yapıyormu bir bakın. Ondan sonra soğutucu değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Kasa içi kablolamanızı düzenlerseniz eğer daha iyi bir hava akışı elde edebilirsiniz.
Chrome AİDA 64 ve windows güncelleştirmesi açık sadece.

Bende 3600 kullanıyorum, 3 gün oluyor. Bütün ayarlar otomatikte işlemci boşta 3.80-3.90 gidip geliyor ve sıcaklıklar 45-50 iken bir şey açıyorum bir anda 60 a fırlıyor. Boşta iken çok voltaj veriyor bu yüzden ve Ryzen Balanced güç planını kullanıyorum.

Bu ikisi sıcaklığın yükselmesi için yeterli zaten hocam. Chrome açtığım zaman benim laptop bile çok ısınıyor. Oyun içerisindeki sıcaklık değerlerinizi paylaşırsanız daha iyi fikir elde edebiliriz. MSI Afterburner ile bakabilirsiniz.

Ben de 5-3600 kullanıyorum.Stok fandan amd wraith max'e geçtim.Şuan 65 dereceyi geçmiyor fakat voltaj artınca aniden +70 leri görüyor.Ben problemin "voltaj" ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Voltajı 1.325'e sabitle keyfine bak.
15747861870313202945467275988490.jpg

Anlık :D

Ben de 5-3600 kullanıyorum.Stok fandan amd wraith max'e geçtim.Şuan 65 dereceyi geçmiyor fakat voltaj artınca aniden +70 leri görüyor.Ben problemin "voltaj" ile ilgili olduğunu düşünüyorum.
Görev yöneticisinde 4.06 Ghz ile 3.8 Ghz arasında gidip geliyor Aida 64'te işlemci sıcaklığı 55 derece şuan yazın veya birazdan RDR 2'ye girdiğimde neler olacak bilmiyorum inşallah bir çözümünü buluruz.

Görev yöneticisinde 4.06 Ghz ile 3.8 Ghz arasında gidip geliyor Aida 64'te işlemci sıcaklığı 55 derece şuan yazın veya birazdan RDR 2'ye girdiğimde neler olacak bilmiyorum inşallah bir çözümünü buluruz.
Stok halinde bırakırsan oyunda voltajı kendi kendine düşürüyor merak etme. Ama ben yine de voltajı 1.325'e sabitlemeni tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı