Ryzen 5 3600 Cinebench R20'de Bozuk Render

• Konuyu başlatan Silinen üye 210679
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B
S

Silinen üye 210679

Ziyaretçi
IMG_20191116_213429.jpg

Az önce Ryzen 5 3600'ü 4.1GHz ve 1.36 volt'a ayarlayıp (çalışırken 1.325V çalıştı) eğlence olsun diye R20 çalıştırdım. 3893 Çoklu çekirdek puanı şaşırttı açıkçası. Sanırım bu bozuk render olayı da ilk defa bende oluyor. İnternette arattım ve kimse böyle bir şey yaşamamış. Garipliği siz de görün istedim :D Hiç böyle bir şey yaşayan var mı?

Donanımsal bir sıkıntınız olabilir. CPU ve RAM'lerinizin stabilitesini kontrol edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal bir sıkıntınız olabilir. CPU ve RAM'lerinizin stabilitesini kontrol edin.
Büyük ihtimalle dediğiniz şekilde ama stabilite beklemiyordum zaten; 3000MHz RAM'leri 3200'e çektim, işlemciye de gördüğünüz saçma OC'yi yaptım. Güzel bir soğutucu olsa 4.2 yapacağım da yok işte :D
Burada garibime giden programın hata vermemesi.

İlginç. Problem yüksek ihtimalle ram overclock undandır. Cinebench ram stabilitesi düşük olsa bile çalışıyor hiçbir zaman hata vermiyor. 3200 mhz rami 3600 yapıyorum anakartın bile desteklemediği frekansta cinebench tamamlanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı