Ryzen 5 3600 çok mu ısınıyor?

Arkadaşlar voltaj düşürme, hiçbir şey bilmiyorum. Bu işlemci çok mu ısınıyor? Alsam kaç derece olur? Isınmasını önlemek icin ne yapmalıyım?
İşlemci senin kullanımına göre ısınır GTA 5 gibi yüksek donanım gerektiren oyunlarda elbet ısınır benim kanımca 80 dereceye kadar sıkıntı çıkmaz sonrası korkutucu bence fakat nereden bu bilgileri edinebilirim diye soracak olursan MSI Afterburner indirip oyun oynadığın sırada bir yandan da sıcaklığı kontrol edebilirsin.

Arkadaşlar voltaj düşürme, hiçbir şey bilmiyorum. Bu işlemci çok mu ısınıyor? Alsam kaç derece olur? Isınmasını önlemek icin ne yapmalıyım?
Bazı anakartlar bu işlemciye gereksiz fazla voltaj veriyor. Anakartın normal düzeyde bir voltaj verirse çok ısınan bir işlemci değil.

Gereksiz mesajlar: Yetersiz bilgiyle ve FX serisi işlemci kullanıp Ryzen hakkında çıkarım yapmak
Hocam AMD işlemciler çok ısınıyor. Bende AMD FX 6100 var termal macununu yeniledim stok fanını değiştirdim bir sıkıntı çıkmadı. Büyük ihtimal o stok fan yetmeyecek yenisini almak zorunda kalacaksınız. Haberiniz olsun.

Hocam AMD işlemciler çok ısınıyor. Bende AMD FX 6100 var termal macununu yeniledim stok fanını değiştirdim bir sıkıntı çıkmadı. Büyük ihtimal o stok fan yetmeyecek yenisini almak zorunda kalacaksınız. Haberiniz olsun.

Bu dediğiniz benim "Pentium'lar çok ısınıyor Intel bakma." Dememle aynı şey.

Bu dediğiniz benim "Pentium'lar çok ısınıyor Intel bakma." Dememle aynı şey.

Okuduğunuzu anlamada bir probleminiz var galiba. Ben bak ya da bakma diye bir şey yazdımmı bir söylesene? Sadece çok ısındığını belirttim, stok fanı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz diye yazdım yarabbi ya :D

Okuduğunuzu anlamada bir probleminiz var galiba. Ben bak ya da bakma diye bir şey yazdımmı bir söylesene? Sadece çok ısındığını belirttim, stok fanı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz diye yazdım yarabbi ya :D

Genede doğru bir yazım değil Zen mimarisi ile FX farklı Zen serisinde ısınma problemi yok Intel ile aynı

Geri
Yukarı