Ryzen 5 3600 CPU çalışmıyor

alpxfatih

Hectopat
RAM
Xpg 8x2 DDR4
Ekran kartı
Rtx 2060
Anakart
Gigabyte B450M s2h
İşlemci
Ryzen 5 3600
Arkadaşlar işlemcimde problem var. Geçen hafta bakıldığında macunu bitmişti yenilendi düzeldi, sonra aynı sorun devam etmeye başladı. Şöyle ki bilgisayarı açtığım zaman bütün donanımlar çalışıyor fakat işlemci fanı tam güçle çalışmıyor eskiden ilk çalıştırmada tam güçle çalışırdı ve ekrana görüntü gelmiyor mouse kulaklık vs ışık gitmiyor sorunun RAM'lerde ekran kartında SSD vs olduğunu düşünmüyorum kesinlikle.
Şöyle de ilginç bir şey var mesela 10 dakika gibi bir süre bekleyince bir anda güç geliyor işlemciye ve bilgisayar açılıyor daha sonra canı isterse sorun o günlük çözülmüş oluyor, istemezse 30 saniye içinde tekrar fişi çekiyor.

Denediğim bir anakartta rastgele bazen onlarca denemenin ardından açılıyordu bilgisayar, bazen hiç açılmıyordu. Sadece anakart değiştirerek sorunu çözmüştüm. Sende de sorun büyük ihtimal anakarttadır.

Denediğim bir anakartta rastgele bazen onlarca denemenin ardından açılıyordu bilgisayar, bazen hiç açılmıyordu. Sadece anakart değiştirerek sorunu çözmüştüm. Sende de sorun büyük ihtimal anakarttadır.
Evet ben de ilk başta sorunun anakarttan kaynaklandığını düşünmüştüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar sorun görüldüğü üzere sorunun net kaynağını bulamıyorum yardımcı olabilir misiniz acaba?

Video ekledim yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok iyi olur

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı