Ryzen 5 3600 CPU sıcaklığı sorunu

usa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

ASUS Prime B450 PLUS ve Ryzen 5 3600'lı bir sistem topladım. Bir türlü işlemcinin boşta deli gibi çalışmasına çözüm bulamadım. BIOS'u güncelledim fayda vermedi. Core performance Boost'u devre dısı bırakın gibi yazılar yazılmış ama BIOS'umda onu bulamadım (işlemcinin hızını düşüreceksek neden max hızı o kadar hızlı bir işlemci aldık). CPU voltage olarak işlemci 1.44XX civarlarında bir değerlerde geziyor. BIOS'tan bunu düşürmek için CPU Core voltage ayarını da bulamadım. Bir bilgisayarı toplamak bu kadar zor olmamalıydı.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS Prime B450 PLUS
Malesef anakartinizda voltaj ve frekans ayarlari nasil yapilir bilmiyorum.
Fakat yabanci forumlarda inceledigimde 3600'un zaten asla 4.2GHz sabit calisamayacagini soyluyorlar. Anlik ve tek cekirdekte 4.2GHz olacagini soyluyorlar. Ben 4025MHz 1.325V sabitledim ve memnunum, siz de Ryzen Master programindan kolayca voltaj ve frekans ayarini yapabilirsiniz.

Eğer düşürmek istiyorsan BIOS'da Advanced sekmesi altında "AMD CBS" gibi bir ayar vardır, onun içinde bulabilirsin.
BIOS güncellemelerini de takip et, yeni sürüm geldikçe güncelle. BIOS güncellemesi ile düzelebilir.

Fakat yabanci forumlarda inceledigimde 3600'un zaten asla 4.2GHz sabit calisamayacagini soyluyorlar. Anlik ve tek cekirdekte 4.2GHz olacagini soyluyorlar. Ben 4025MHz 1.325V sabitledim ve memnunum, siz de Ryzen Master programindan kolayca voltaj ve frekans ayarini yapabilirsiniz.
Bu ayarları nasıl yapabiliriz? Ben de benim 3600'e yapabilirim belki.

Amd Ryzen Master Programını kuramıyorum amd ryzen master newer version already installed hatası ile karşılasıyorum ne yaptıysam kuramadım dedim bari biostan kendim amnual yapayım yine olmadı.
Eğer düşürmek istiyorsan BIOS'da Advanced sekmesi altında "AMD CBS" gibi bir ayar vardır, onun içinde bulabilirsin.
BIOS güncellemelerini de takip et, yeni sürüm geldikçe güncelle. BIOS güncellemesi ile düzelebilir.
Teşekkürler Core Performance Boost Bu segmenin altında Cpu Voltageı nasıl düzeltebilirim (en güncel bios sürümü yüklü)

Dosya Ekleri

• P_20191211_235301_vHDR_Auto_HP_1.jpg
    P_20191211_235301_vHDR_Auto_HP_1.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı