Ryzen 5 3600 düşük çekirdek değeri

pesiNsane

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Alacak Yönetim UZMANI
İyi forumlar.
Düzeltme: MSConfig ayarını 6 çekirdek seçtim PC res attım görev yöneticisi 3-6 değerini gördüm. MSConfig tekrar girip 12 çekirdek olanını seçtim PC res attım görev yöneticisi 6-12 değerini gördüm yani normal değer. Sizce normal mi? MSConfig üzerinden 12 çekirdek yaptığımız da sorun olur mu sıkıntı yaratır mı?

ÇEKİRDEK.png

ms config.png

clock.png

Sistem.
Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H.
MSI RTX 2070S.
Corsair DDR4 3200 MHz LPX 2x8 RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın açılmamasına sebebiyet verebilir. Daha birkaç gün önce konu açılmıştı bununla ilgili. Hiç ellememeniz daha iyidir. Ellemenize de gerek yok zaten.

Doğru evet msconfig 12 seçtik mesela zararı olur mu ?
aynı işlemcide aynı problem bende de oluştu ama sizin resimlerde gösterdiğiniz gibi gelişmiş ön yükleme seçeneklerinde en yüksek 6 seçeneği var, bahsettiğiniz gibi 12 çekirdek seçeneği yok. problem ne olabilir. işlemcinin bir kısmı zarar görmüş olabilir mi? bir kısmı zarar görse hiç mi çalışmaz yoksa bende olduğu gibi 3 çekirdek 6 mantıksal diye mi gösterir acaba ? yardımcı olursanız çok sevinirim. herkese kolaylıklar...

aynı işlemcide aynı problem bende de oluştu ama sizin resimlerde gösterdiğiniz gibi gelişmiş ön yükleme seçeneklerinde en yüksek 6 seçeneği var, bahsettiğiniz gibi 12 çekirdek seçeneği yok. problem ne olabilir. işlemcinin bir kısmı zarar görmüş olabilir mi? bir kısmı zarar görse hiç mi çalışmaz yoksa bende olduğu gibi 3 çekirdek 6 mantıksal diye mi gösterir acaba ? yardımcı olursanız çok sevinirim. herkese kolaylıklar...
12 çekirdek gözükmüyordu ilk aldığı zaman driverleri yükledim gözüktü.

Geri
Yukarı