Ryzen 5 3600 eşdeğer Intel işlemci önerisi

Davutttt

Centipat
Arkadaşlar sistem toplamayı düşünüyorum. İşlemci olarak da Ryzen 5 3600 düşünüyordum. Fakat bugün bir arkadaşımla tartışırken bir şey söyledi arkadaş, AMD işlemciler çok ısınıyor, uzun ömürlü olmaz dedi, Intel al dedi. Ancak Intel de çok pahalı, sizce de öyle mi? Çok ısınır mı? RTX 2060 Super ile kullanacağım. Ayrıca işlemcinin çok ısınmasının ne gibi zararı olur sizce? Ve son olarak Ryzen 5 3600'e eş değer Intel hangi işlemci önerirsiniz?

Arkadaşlar sistem toplamayı düşünüyorum. İşlemci olarak da Ryzen 5 3600 düşünüyordum. Fakat bugün bir arkadaşımla tartışırken bir şey söyledi arkadaş, AMD işlemciler çok ısınıyor, uzun ömürlü olmaz dedi, Intel al dedi. Ancak Intel de çok pahalı, sizce de öyle mi? Çok ısınır mı? RTX 2060 Super ile kullanacağım. Ayrıca işlemcinin çok ısınmasının ne gibi zararı olur sizce? Ve son olarak Ryzen 5 3600'e eş değer Intel hangi işlemci önerirsiniz?
Alakası bile yok AMD'de ısınma sorunu yok isterseniz Youtube'dan test videolarını izleyebilirsiniz.

AMD işlemciler çok ısınıyor
Yanlış bir bilgi ısınma sorunları genelde stock fan yetmediği durumlarda görülüyor.

Ayrıca işlemcinin çok ısınmasının ne gibi zararı olur sizce?
Fazla ısınmasının işlemciye doğrudan bir zararı olmaz, fakat oyun oynarken gerektiğinden fazla ısınan bir işlemci frekans düşüreceğinden dolayı FPS düşüşü Drop vb gibi durumlarla karşılaşılabiliyor.

Ryzen 5 3600'e eş değer Intel hangi işlemci önerirsiniz?
Ryzen 3600 i5 9400F ve i5 9600K nın arasında olan bir performansa sahip. Oyun oynayacak iseniz 9600K derim.

Geçmişte yaşanılan bazı ısınma sorunlarını Ryzen 3000 serisi ile büyük ölçüde çözdü. Ryzen 5 3600 almak yapabileceğin en mantıklı şeydir. Ayrıca 3600'e rakip Intel işlemci fiyatı uçuk olur.

Isınma olayı gelen güncellemeler ile büyük oranda çözüldü. Baktın hala stok soğutucu ile sıcaklık değerlerinden memnun değilsin güzel bir soğutma çözümüyle sıkıntı yaşamazsın.

R5 2600 kullanıyorum hicbir sorunu yok mübareğin.
Oc ile uğraşmadığınız sürece stok fan 3600 ü ısıtmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı