Ryzen 5 3600 için hava soğutma vs sıvı soğutma

Emircanazik

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlara sizce hava soğutma mı almalıyım sıvı soğutma mı? Ryzen 5 3600 işlemcim var, OC olmadan kullanıyorum. Sizce o kadar parayı 240 mm bir sıvı soğutmaya almak mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
i9 9900 için Arctic Freezer 34 e-Sports Duo kullanıyorum. 500 TL civarında almıştım. İşlemci oyunlarda dahil hep 70 derece altında. Ryzen5 3600'e de gerek yok sıvı soğutmaya.

Bende rejintek ereboss cooler 14cm kule tipi kullanıyorum. Bulabilirsen al. İşlemci hiçbir zaman 50 derecenin üstünü görmedi. Full oyun oynadığımda dolayı.

Hocam o ne öyle baya büyük bir şeye benziyor 😂
Evet gerçekten çok büyük, hiç ögle tahmin etmemiştim, arkadaşlarım klima kurmuşsun resmen bilgisayara diye dalga geciyor ama gerçekten böyle muhteşem soğutma görmedim. Bunu yapan mühendis türk ama almanya firmasında.
En yüksek işlemci testinde yük altında %100 kullanmasına ragmen 47 ile 51 derecede kaldı. Yüksek performans saglayan bir ürün sıvı soğutma falan hikaye diyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210228_170534.jpg
    IMG_20210228_170534.jpg
    180,6 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Evet gerçekten çok büyük, hiç ögle tahmin etmemiştim, arkadaşlarım klima kurmuşsun resmen bilgisayara diye dalga geciyor ama gerçekten böyle muhteşem soğutma görmedim. Bunu yapan mühendis Türk ama Almanya firmasında.
En yüksek işlemci testinde yük altında %100 kullanmasına ragmen 47 ile 51 derecede kaldı. Yüksek performans saglayan bir ürün sıvı soğutma falan hikaye diyorum.

Hocam baktım satılmıyor ya kaç kilo o?

Yeni konular

Geri
Yukarı